Masz pytania? e-mail: kontakt@alchimica.com.pl | telefony: (+48) 507 128 894, (+48) 507 128 893

Blog

15 lipca 2018

Kamienny dywan w systemie żywic Hyperdesmo | Nowy Sącz

Posadzka żywiczna na taras typu kamienny dywan zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Doceniane są jej zalety takie jak wysoka estetyka oraz łatwe utrzymanie w czystości i wysoka trwałość.

Prezentujemy renowację tarasu w okolicach Nowego Sącza, do wykonania której inwestor zdecydował się na wykorzystanie systemu tarasowego opartego na żywicach poliuretanowych HYPERDESMO:
  1. Podkład gruntujący AQUASMART-DUR
  2. Płynna membrana hydroizolacyjna HYPERDESMO HAA
  3. Kamienny dywan związany w 100% alifatyczną żywicą poliuretanową HYPERDESMO-T
Kamienny dywan w systemie tarasowym Hyperdesmo Kamienny dywan w systemie tarasowym Hyperdesmo
Kamienny dywan w systemie tarasowym Hyperdesmo Kamienny dywan w systemie tarasowym Hyperdesmo
Taras po zagruntowaniu - przed aplikacją membrany Hyperdesmo Kamienny dywan w systemie tarasowym Hyperdesmo
Taras po wykonaniu membrany hydroizolacyjnej Hyperdesmo Kamienny dywan w systemie tarasowym Hyperdesmo
Taras po wykonaniu reprofilacji posadzki betonowej Taras po zerwaniu płytek - przed renowacją
Inwestor indywidualny
Wykonawca: MS Stone Mariusz Sławecki
Ogólne informacje o kamiennych dywanach:
Pomysł na podłogę balkonu czy tarasu – kamienny dywan – modnie i funkcjonalnie zarazem
Kamienny dywan – coraz częściej przewija się – w budowlanej i dekoracyjnej pod względem wnętrz – prasie. Czym on jest? Taras bądź balkon może stanowić swoistą wizytówkę domu czy mieszkania. Możliwości aranżacyjne są tak duże, że nie sposób nie ulec pokusie stworzenia własnego, indywidualnego projektu tarasu czy balkonu. Należy rozpocząć od najważniejszego. Co na powierzchnię podłogową? Kamienny dywan to nowoczesna i praktyczna propozycja. Jest to nic innego jak wyselekcjonowane kamyki zalane żywicą, które w połączeniu dają efekt powalający naturalnością, prostotą, elegancją i estetyką.
 
Kamienny dywan i jego główne walory
Kamienny dywan to łagodne, zaokrąglone kamienie otoczaki, które pod stopami dają przyjemne odczucie, stąpając po nich. Dodatkowo jest to powierzchnia antypoślizgowa, co również stanowi znaczny atut dla kamiennego dywanu. To powierzchnia niezwykle odporna na warunki atmosferyczne: opady, mróz, wysokie temperatury, nasłonecznienie, a przy tym również mocna i oporna  na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Jest to  powłoka relatywnie elastyczna, łatwa w aplikacji i późniejszym utrzymaniu. Nietrudno ją umyć, oczyścić bez dodatkowych nakładów,  a i czynności myjące nie muszą odbywać się zbyt często.
 
Jak dbać o kamienny dywan? Jak go zabezpieczyć właściwie?
 
Zawsze warto dbać o hydroizolację powierzchni tarasu czy hydroizolację balkonu, aby zapobiec późniejszym, konkretnym i kosztownym remontom. Okresowy przegląd stanu podłogi czy zadaszenia balkonu/tarasu jest bardzo ważne. Jeśli masz kamienny taras to warto wziąć pod uwagę membrany płynne jako produkt idealny do zabezpieczenia i hydroizolacji kamiennego dywanu. Membrana płynna tworzy jednolitą, niezwykle elastyczną, odporną i transparentną powłokę, która zabezpieczy kamienny dywan na wiele długich lat użytkowania.
 
Realizacje