Hydroizolacja tarasu

Hydroizolacja tarasu | Izolacja tarasu | skuteczna | wytrzymała |

Typowe dla Polski zmienne warunki pogodowe są wyjątkowo wymagające dla systemu hydroizolacji. Liczne „przejścia” od temperatur ujemnych do dodatnich (i na odwrót) sprawiają, że wielu właścicieli nieruchomości boryka się z problemem szczelności tarasu/balkonu i odpadających płytek. Dochodzące do tego czynniki eksploatacyjne typowe dla tarasów i balkonów (tarcie, zabrudzenia, środki czyszczące) oraz wysokie oczekiwania w zakresie estetyki sprawiają, że system żywic poliuretanowych Hyperdesmo jest chętnie wybierany w miejsce dotychczasowych rozwiązań takich jak np. hydroizolacja szlamowa + płytki.

System tarasowy Hyperdesmo z żywic poliuretanowych jest całkowicie bezszwowy, tworzy jednolitą, pozbawioną jakichkolwiek łączeń powłokę na całej powierzchni tarasu/balkonu wykluczającą możliwość wnikania wody. Daje również liczne możliwości w zakresie projektowania, oferując 3 zasadnicze odmiany posadzki wykończeniowej w niezliczonej ilości wariantów kolorystycznych. Możliwe jest również uzyskanie dowolnego stopnia antypoślizgowości.

Grunt

Podkład gruntujący:
Na podłoże mineralne (wylewka)

  • Geodesmo-50 Primer
  • Aquasmart-Dur

Na podłoże inne (np. stara hydroizolacja):

  • Universal Primer 2K-4060

Hydroizolacja

Hyperdesmo (membrana hydroizolacyjna):

Rekomendowana odmiana płynnej membrany poliuretanowej:

  • Hyperdesmo Classic
  • Hyperdesmo H.A.A.
  • Hyperdesmo A610 / Hyperdesmo A810

Posadzka

  • Kamienny dywan

Posadzka typu drenażowego na bazie otoczaka marmurowego lub rzecznego związanego 100% alifatyczną żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T

  • Kwarcowy dywan

Posadzka na bazie dekoracyjnego (barwionego) kruszywa kwarcowego związanego jednoskładnikową żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T

  • Płatki dekoracyjne

Cienkopowłokowa posadzka z efektem dekoracyjnym uzyskanym w wyniku zasypu płatkami dekoracyjnymi. Powłoka zamykająca z wykończeniem w połysku (Hyperdesmo-T) lub w macie (PU Finish Matte lub Aquasmart TC Floor Protect).

Wideo | Realizacja

Fotogaleria | Realizacja

Poradnik Alchimica

Planujesz piękny taras wychodzący na ogród – zadbaj o właściwą hydroizolację

 

Taras to niewątpliwie istotna powierzchnia rodzinnej strefy,  pozostająca na styku podwórza z azylem domowym. Jego funkcjonalność jest rozległa:  od zapewnienia strefy relaksu dla całej rodziny, przez wentylowanie się członków rodziny w  warunkach domowych na świeżym powietrzu o każdej dogodnej porze dnia, po możliwości stworzenia własnej strefy zieleni, ciszy, zabaw dla dzieci i innych rozmaitości. Pomysłów może być bez liku. Ważne jednak, aby żaden z nich nie został zakłócony poprzez niewłaściwe zabezpieczenie tarasu przed warunkami atmosferycznymi. Opady, mróz, wysokie temperatury, a nade wszystko woda mogą okazać się wrogami numer jeden dla wytrzymałości naszego tarasu.

 

Hydroizolacja tarasu – co jest najważniejsze?

 

Hydroizolacja tarasu winna być dostosowana do jego powierzchni i umiejscowienia. Im większa powierzchnia tarasowa tym bardziej elastyczne powinny być materiały do jego hydroizolacjiTaras umiejscowiony na gruncie wymaga dodatkowo odpowiedniej przestrzeni pomiędzy jego konstrukcją a stykiem z gruntem, chroniącą przed wodami gruntowymi.
Pamiętajmy, iż przez taras, tak samo jak przez dach, ucieka około 30% ciepła, dlatego ważna jest odpowiednia izolacja płyty stropowej w przypadku zadaszenia tarasu. Ważne jest ułożenie na betonie odpowiedniej folii izolacyjnej, styropianu jako pierwszą formę izolacji, ale ta zasadnicza to hydroizolacja z masy elastycznej. Tu polecamy produkt o nazwie membrana płynna.

 

Nowoczesny żywiczny produkt – idealna membrana płynna na Twój taras

 

Doskonałym izolatorem na taras zarówno naziemny jak i ten położony na gruncie jest oferowana membrana w półpłynnej formule. Jest to produkt żywiczny, który nadaje się do położenia na wszelkie typy powierzchni, bez konieczności zrywania uprzedniej warstwy. Łatwość nałożenia (wałek, pędzel, natrysk) plus walory użytkowe i wizualne efektu membrany mówi samo za siebie. Membrana płynna tworzy na całej powłoce jednolitą, bez spoin i transparentną powierzchnię na tarasie. Dodatkowo dla efektu wizualnego można pokryć ją wierzchnią warstwą wykończeniową tzw. top coat,  aby osiągnąć matowy, satynowy efekt przezroczystej i odnowionej podłogi tarasu. Żywiczne produkty to obecnie trend w architekturze tarasów i nie tylko.
 
Budownictwo przemysłowe, deweloperskie przedsięwzięcia i inne duże projekty budowlane – membrana płynna jako odkrycie i wynalazek budownictwa
Nie sposób nie zwrócić uwagi na rolę jaką odgrywa nowatorski produkt membrany płynnej we współczesnym budownictwie. Ów produkt sprawdza się zwłaszcza przy dużych powierzchniach i inwestycjach rzędu znacznych rozmiarów i wielkości liczb. Polecany dla procesów hydroizolacji np.:  tarasów wieżowców, apartamentowców, korporacyjnych budynków itp.