Powłoki i farby poliuretanowe Aquasmart system

AQUASMART – Powłoki na bazie wodnej dyspersji poliuretanu

Powłoki i farby poliuretanowe na bazie wodnej dyspersji stosowane są do podnoszenia właściwości termoizolacyjnych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku oraz do ochrony pian poliuretanowych, dachów, zadaszeń i izolacji pod płytki w mokrych pomieszczeniach. Produkty zostały oparte na wodzie, są łatwe w aplikacji i naprawie.

 

Nasze produkty:

AQUASMART PU-2K

Dwuskładnikowa, 100% alifatyczna membrana hydroizolacyjna na bazie dyspersji poliuretanu w wodzie (Zero VOC)

AQUASMART®- THERMO

Jednoskładnikowa farba poliuretanowa o właściwościach termoizolacyjnych.

AQUASMART® HYBRID-2K

Dwuskładnikowa powłoka poliuretanowo- akrylowa, oparta na wodzie

Czym jest farba poliuretanowa? Krótka definicja

 

Farba poliuretanowa o termoizolacyjnych czy hydroizolacyjnych właściwościach, która jest przedmiotem naszego zainteresowania to powłoka na bazie wodnej dyspersji poliuretanu. Dla pełniejszego zrozumienia należy wyobrazić sobie ciecz w której rozdrobnione są cząsteczki tworzyw sztucznych – w tym przypadku syntetycznej żywicy – to właśnie proces dyspersji, czyli jeden z procesów chemii budowlanej. Farba płynna po nałożeniu na powierzchnię i odparowaniu wody tworzy zwartą, jednolitą powłokę ochronną. Jest to produkt nowoczesnej generacji, w 100% ekologiczny i nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. Farba poliuretanowa może być jednoskładnikowa (w naszej ofercie farba z oznaczeniem Thermo) lub farba poliuretanowa dwuskładnikowa (oznaczenie Hybrid).

 

Farba poliuretanowa – nowoczesny sposób podniesienia walorów termoizolacyjnych i hydroizolacyjnych poziomych i pionowych powłok budynku

 

Powłoka poliuretanowa to wygodna i nietrudna w aplikacji substancja wodna podnosząca efekt ocieplenia czy też hydroizolacji zabezpieczanego elementu – ścian budynku. Nakładana może być przy użyciu ogólnodostępnych narzędzi typu: pędzel, wałek czy natrysk. Cechuje się doskonałą przyczepliwością, dzięki czemu łatwa jest do aplikacji zarówno na powierzchniach poziomych jak i pionowych. Jej zastosowanie – z uwagi na dużą odporność na wszelkie warunki atmosferyczne – jest zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Zastosowanie dodatkowego termo zabezpieczenia daje gwarancję energooszczędności zimą – minimalizuje straty cieplne, a latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się ścian.

 

Właściwości i główne zadania farby poliuretanowej

 

Jak już wspomnieliśmy wyróżniamy dwa typy powłoki poliuretanowej, które prezentują odrębne walory użytkowe.
Poniżej pokrótce o nich:
1.  Poliuretanowa farba  jednoskładnikowa to:
– zwiększenie efektu termoizolacji, termomodernizacji budynku i jego ścian. Przy podejmowaniu tak istotnych nakładów warto dopilnować aby zabezpieczenie było jak najlepsze.
Zastosowanie dodatkowego termo zabezpieczenia daje gwarancję energooszczędności zimą – minimalizuje straty cieplne, a latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się ścian.
– łatwość aplikacji i ewentualnej naprawy
2. Poliuretanowa farba dwuskładnikowa to:
– doskonały efekt hydroizolacji;
– zabezpieczenie izolacyjnej pianki poliuretanowej
– hydroizolacja pod płytki, gdzie wilgotność jest zdecydowanie zwiększona np.: łazienka, balkon czy taras.
Podsumowując warto zainwestować w produkty termo i hydro, aby procesy inwestycyjne i nakłady na nie poniesione dały rezultaty, które w 100% nas zadowolą i posłużą na wiele lat. Produkty na bazie syntetycznej żywicy to nowatorskie podejście i coraz bardziej i szybciej zyskujące aprobatę budowniczych i użytkowników

Powłoki poliuretanowe i farby na bazie wodnej dyspersji, jako sposób na skuteczną hydroizolacje i termoizolację budynku

Nowością technologiczną oraz innowacyjnym rozwiązaniem są produkty z rozdrobnionymi w cieczy (w tym przypadku w wodzie) cząsteczkami sztucznej żywicy, którą cechują właściwości ochronne i skuteczne zabezpieczenie. Powłoki poliuretanowe to najogólniej definiując produkty żywiczne, które cechuje m.in. 100% ekologiczne właściwości, nowoczesność technologiczna, są przyjazne i praktyczne w użytkowaniu. Farby i powłoki poliuretanowe zdobywają coraz intensywniej rynek naszego budownictwa – prywatnego i komercyjnego. Warto o nich pomyśleć w procesie formowania konstrukcji budowlanych co do założeń wyjątkowo odpornych na oddziaływanie wody i wilgoci, na zmiany temperatury oraz innych czynników atmosferycznych.

Oferowane przez nas powłoki i farby na bazie wodnej dyspersji mają za zadanie doskonale wzmocnić barierę termoizolacyjną i hydroizolację zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Dodatkowo powłoki poliuretanowe są nietrudne w aplikacji i późniejszym ich utrzymaniu, naprawie i konserwacji.

Czym jest powłoka alifatyczna i hydrofobowa – jako jedne z cech charakterystycznych farb poliuretanowych?

Powłoki i farby na bazie wodnej dyspersji są całkowicie alifatyczne, co oznacza, że nie żółkną w wyniku ekspansji słonecznej, są perfekcyjnie odporne na promieniowanie UV i wysokie temperatury, a także zachowujące pełną elastyczność przy skrajnie niskich temperaturach. Dodatkowo hydrofobowość tworzonej powłoki poliuretanowej zapewnia nienasiąkliwość warstwy i wręcz całkowite odpychanie cząsteczek wody. Taki sam efekt jak obserwuje się w naturze, na przykład spoglądając na kroplę wody na skrzydle motyla.

Oferowane produkty – z zakresu powłok i farb poliuretanowych – które spełniają obie powyższe właściwości to:

AQUASMENT-THERMO – jednoskładnikowa farba o właściwościach termoizolacyjnych; w okresie zimowym utrzymuje ciepło i zmniejsza straty cieplne, w letnim zaś sprawia, że budynek nie nagrzewa się zbyt szybko;
AQUASMENT – HYBRID – dwuskładnikowa powłoka o hydroizolacyjnej funkcjonalności

Domy pasywne, ekologiczne, inteligentne – pomyśl o doskonałej ochronie i oszczędnościach w budżecie dzięki farbie poliuretanowej – na bazie wodnej dyspersji

W dobie dbałości o ekologiczność, oszczędności, energooszczędność itp. w użytkowaniu domów i mieszkań – dedykowane produkty termoizolacyjne i hydroizolacyjne (jak omawiane powłoki i farby poliuretanowe) są jak najbardziej odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie i trendy. Produkty te pozwolą odpowiednio zabezpieczyć budynek, przyczyniając się jednocześnie do wzmocnienia walorów termo i hydro konstrukcji.

Powłoki i farby poliuretanowe wykorzystywane są m.in. do:

Podnoszenia właściwościci ścian wewnątrz, na zewnątrz;
– Ochrony pian poliuretanowych;
Ochrony dachów, wszelkich zadaszeń;
Mostkowania pęknięć;
Izolacji pod płytki w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć.

Dodatkowo warto pamiętać o łatwości aplikacji powłok i farb poliuretanowych na wielu rodzajach powierzchni: beton, stiuk, czy farby akrylowe.

Zobacz także: