Masz pytania? e-mail: kontakt@alchimica.com.pl | telefony: (+48) 507 128 894, (+48) 507 128 893

Powłoki i farby poliuretanowe Aquasmart system

AQUASMART – Powłoki na bazie wodnej dyspersji poliuretanu

Powłoki i farby poliuretanowe na bazie wodnej dyspersji stosowane są do podnoszenia właściwości termoizolacyjnych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku oraz do ochrony pian poliuretanowych, dachów, zadaszeń i izolacji pod płytki w mokrych pomieszczeniach. Produkty zostały oparte na wodzie, są łatwe w aplikacji i naprawie.

 

Nasze produkty:

AQUASMART®- THERMO

Jednoskładnikowa farba poliuretanowa o właściwościach termoizolacyjnych.

AQUASMART® HYBRID-2K

Dwuskładnikowa powłoka poliuretanowo- akrylowa, oparta na wodzie

Czym jest farba poliuretanowa? Krótka definicja

 

Farba poliuretanowa o termoizolacyjnych czy hydroizolacyjnych właściwościach, która jest przedmiotem naszego zainteresowania to powłoka na bazie wodnej dyspersji poliuretanu. Dla pełniejszego zrozumienia należy wyobrazić sobie ciecz w której rozdrobnione są cząsteczki tworzyw sztucznych – w tym przypadku syntetycznej żywicy – to właśnie proces dyspersji, czyli jeden z procesów chemii budowlanej. Farba płynna po nałożeniu na powierzchnię i odparowaniu wody tworzy zwartą, jednolitą powłokę ochronną. Jest to produkt nowoczesnej generacji, w 100% ekologiczny i nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. Farba poliuretanowa może być jednoskładnikowa (w naszej ofercie farba z oznaczeniem Thermo) lub farba poliuretanowa dwuskładnikowa (oznaczenie Hybrid).

 

Farba poliuretanowa – nowoczesny sposób podniesienia walorów termoizolacyjnych i hydroizolacyjnych poziomych i pionowych powłok budynku

 

Powłoka poliuretanowa to wygodna i nietrudna w aplikacji substancja wodna podnosząca efekt ocieplenia czy też hydroizolacji zabezpieczanego elementu – ścian budynku. Nakładana może być przy użyciu ogólnodostępnych narzędzi typu: pędzel, wałek czy natrysk. Cechuje się doskonałą przyczepliwością, dzięki czemu łatwa jest do aplikacji zarówno na powierzchniach poziomych jak i pionowych. Jej zastosowanie – z uwagi na dużą odporność na wszelkie warunki atmosferyczne – jest zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Zastosowanie dodatkowego termo zabezpieczenia daje gwarancję energooszczędności zimą – minimalizuje straty cieplne, a latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się ścian.

 

Właściwości i główne zadania farby poliuretanowej

 

Jak już wspomnieliśmy wyróżniamy dwa typy powłoki poliuretanowej, które prezentują odrębne walory użytkowe.
Poniżej pokrótce o nich:
1.  Poliuretanowa farba  jednoskładnikowa to:
– zwiększenie efektu termoizolacji, termomodernizacji budynku i jego ścian. Przy podejmowaniu tak istotnych nakładów warto dopilnować aby zabezpieczenie było jak najlepsze.
Zastosowanie dodatkowego termo zabezpieczenia daje gwarancję energooszczędności zimą – minimalizuje straty cieplne, a latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się ścian.
– łatwość aplikacji i ewentualnej naprawy
2. Poliuretanowa farba dwuskładnikowa to:
– doskonały efekt hydroizolacji;
– zabezpieczenie izolacyjnej pianki poliuretanowej
– hydroizolacja pod płytki, gdzie wilgotność jest zdecydowanie zwiększona np.: łazienka, balkon czy taras.
Podsumowując warto zainwestować w produkty termo i hydro, aby procesy inwestycyjne i nakłady na nie poniesione dały rezultaty, które w 100% nas zadowolą i posłużą na wiele lat. Produkty na bazie syntetycznej żywicy to nowatorskie podejście i coraz bardziej i szybciej zyskujące aprobatę budowniczych i użytkowników.