Naprawa dachów

Naprawa dachów i ich pokryć – jak się do tego skutecznie zabrać?

 

Naprawa dachu z dużym prawdopodobieństwem nie ominie żadnego właściciela czy użytkownika budowli. Dach spełnia funkcje ochronne i jego cykliczna renowacja i dbałość o właściwości hydroizolacji są istotne. Wszelkie pokrycia dachowe ulegają uszkodzeniom na skutek oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych. Pytanie brzmi: jak sprawnie i skutecznie dokonać naprawy dachu? Czy naprawa dachu musi być kosztowna? Rozbiórka zniszczonego pokrycia dachu i koszt jego utylizacji mogą okazać się konkretną pozycją kosztową w budżecie.  Położenie nowego pokrycia dachowego z pewnością jest również czasochłonne i wymaga sporych nakładów pracy, zwłaszcza tych finansowych. Jest jednak nowatorskie rozwiązanie, wypośrodkowane pomiędzy starym a nowym.  Proces naprawy dachu bez konieczności zrywania starego poszycia jest możliwy.

 

Twój dach przecieka – propozycja rozwiązania i relatywnie niski koszt naprawy dachu

 

Naprawa dachu przy użyciu produktu: membrana dachowa w formie półpłynnej to doskonała hydroizolacja dachu przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów naprawy dachu. Jest to produkt będący wynikiem wielu badań i empirycznych doświadczeń nad jego składem. Żywiczny, naturalny skład, w pełni zgodny jest z ekologią, zapewnia doskonałą ochronę dachu. Naprawiana powłoka dachu jest  wówczas elastyczna, tworzy jednolitą powłokę, a przy tym jest wodoszczelna, paroprzepuszczalna i nade odporna na uszkodzenia mechaniczne dachu, jak i wysokie oraz niskie temperatury (duża rozpiętość temperaturowa jej wytrzymałości). Tworzy wyśmienitą ochronę przed promieniowaniami UV, zbytnim nagrzewaniem się powierzchni dachu, zapewniając efekt tzw. „zimnego dachu”, co w przypadku użytkowych poddaszy w budynkach jest niezmiernie praktyczne. Naprawa dachu z półpłynnym poliuretanowym produktem to skuteczna naprawa dachu:
* hydroizolacja dachu pokrytego: membrana dachowa epdm czy membrana dachowa pcv
* hydroizolacja dachówki ceramicznej.

 

Naprawa dachu w warunkach zimowych – jak tego dokonać?

 

Zima na podwórzu, a nas czeka naprawa dachu. Niejednokrotnie to właśnie w warunkach niepogody dochodzi do swoistego testu jak mocny jest nasz dach. Gdy okaże się, że pojawiły się szczeliny, pęknięcia i wszelakie uszczerbki, co wtedy? Rynek przychodzi nam z pomocą oferując specjalne masy uszczelniające do naprawy dachu, nawet w warunkach skrajnej niepogody. Naprawa dachu polega wówczas na pokryciu wypełnieniu szczeliny szpachelką z warstwą ów masy, robi się to każdorazowo prostopadle do pęknięcia, aby mocnej związać materiał ze sobą. Czasem – w sytuacji dużych rozmiarowo szczelin – zalecane jest zastosowanie dodatkowo siatki łączącej i wzmacniającej. Koszt naprawy dachu w warunkach zimy dzięki użyciu masy uszczelniającej jest relatywnie niski.
Zapoznaj się z naszymi wpisami blogowymi:
Kategorie

Tagi