Hydroizolacja tarasu

System tarasowy Hyperdesmo | Hydroizolacja tarasu | Izolacja tarasu | Posadzka na taras

System Hyperflakes

Płatki dekoracyjne - system tarasowy Hyperdesmo

Kwarcowy dywan

Kwarcowy dywan - układ warstw systemu Hyperdesmo

Kamienny dywan

Kamienny dywan - system Hyperdesmo

Typowe dla Polski zmienne warunki pogodowe są wyjątkowo wymagające dla systemu hydroizolacji. Liczne „przejścia” od temperatur ujemnych do dodatnich (i na odwrót) sprawiają, że wielu właścicieli nieruchomości boryka się z problemem szczelności tarasu/balkonu i odpadających płytek. Dochodzące do tego czynniki eksploatacyjne typowe dla tarasów i balkonów (tarcie, zabrudzenia, środki czyszczące) oraz wysokie oczekiwania w zakresie estetyki sprawiają, że system żywic poliuretanowych Hyperdesmo jest chętnie wybierany w miejsce dotychczasowych rozwiązań takich jak np. hydroizolacja szlamowa + płytki.

System tarasowy Hyperdesmo z żywic poliuretanowych jest całkowicie bezszwowy, tworzy jednolitą, pozbawioną jakichkolwiek łączeń powłokę na całej powierzchni tarasu/balkonu wykluczającą możliwość wnikania wody. Daje również liczne możliwości w zakresie projektowania, oferując 3 zasadnicze odmiany posadzki wykończeniowej w niezliczonej ilości wariantów kolorystycznych. Możliwe jest również uzyskanie dowolnego stopnia antypoślizgowości.

Podkład gruntujący

Podkład gruntujący:
Na podłoże mineralne (wylewka)

Na podłoże inne (np. stara hydroizolacja akrylowa):

Hydroizolacja

Hyperdesmo (membrana hydroizolacyjna):

Rekomendowana odmiana płynnej membrany poliuretanowej:

Posadzka

  • Kamienny dywan

Posadzka typu drenażowego na bazie otoczaka marmurowego lub rzecznego związanego 100% alifatyczną żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T

  • Kwarcowy dywan

Posadzka na bazie dekoracyjnego (barwionego) kruszywa kwarcowego związanego jednoskładnikową żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T

  • Płatki dekoracyjne

Cienkopowłokowa posadzka z efektem dekoracyjnym uzyskanym w wyniku zasypu płatkami dekoracyjnymi. Powłoka zamykająca z wykończeniem w połysku (Hyperdesmo-T) lub w macie (PU Finish Matte lub Aquasmart TC Floor Protect).

Wideo | Realizacje

Fotogaleria | Realizacje

Poradnik Alchimica

Planujesz piękny taras wychodzący na ogród – zadbaj o właściwą hydroizolację

 

Taras to niewątpliwie istotna powierzchnia rodzinnej strefy,  pozostająca na styku podwórza z azylem domowym. Jego funkcjonalność jest rozległa:  od zapewnienia strefy relaksu dla całej rodziny, przez wentylowanie się członków rodziny w  warunkach domowych na świeżym powietrzu o każdej dogodnej porze dnia, po możliwości stworzenia własnej strefy zieleni, ciszy, zabaw dla dzieci i innych rozmaitości. Pomysłów może być bez liku. Ważne jednak, aby żaden z nich nie został zakłócony poprzez niewłaściwe zabezpieczenie tarasu przed warunkami atmosferycznymi. Opady, mróz, wysokie temperatury, a nade wszystko woda mogą okazać się wrogami numer jeden dla wytrzymałości naszego tarasu.

 

Hydroizolacja tarasu – co jest najważniejsze?

 

Hydroizolacja tarasu winna być dostosowana do jego powierzchni i umiejscowienia. Im większa powierzchnia tarasowa tym bardziej elastyczne powinny być materiały do jego hydroizolacjiTaras umiejscowiony na gruncie wymaga dodatkowo odpowiedniej przestrzeni pomiędzy jego konstrukcją a stykiem z gruntem, chroniącą przed wodami gruntowymi.
Pamiętajmy, iż przez taras, tak samo jak przez dach, ucieka około 30% ciepła, dlatego ważna jest odpowiednia izolacja płyty stropowej w przypadku zadaszenia tarasu. Ważne jest ułożenie na betonie odpowiedniej folii izolacyjnej, styropianu jako pierwszą formę izolacji, ale ta zasadnicza to hydroizolacja z masy elastycznej. Tu polecamy produkt o nazwie membrana płynna.

 

Nowoczesny żywiczny produkt – idealna membrana płynna na Twój taras

 

Doskonałym izolatorem na taras zarówno naziemny jak i ten położony na gruncie jest oferowana membrana w półpłynnej formule. Jest to produkt żywiczny, który nadaje się do położenia na wszelkie typy powierzchni, bez konieczności zrywania uprzedniej warstwy. Łatwość nałożenia (wałek, pędzel, natrysk) plus walory użytkowe i wizualne efektu membrany mówi samo za siebie. Membrana płynna tworzy na całej powłoce jednolitą, bez spoin i transparentną powierzchnię na tarasie. Dodatkowo dla efektu wizualnego można pokryć ją wierzchnią warstwą wykończeniową tzw. top coat,  aby osiągnąć matowy, satynowy efekt przezroczystej i odnowionej podłogi tarasu. Żywiczne produkty to obecnie trend w architekturze tarasów i nie tylko.
 
Budownictwo przemysłowe, deweloperskie przedsięwzięcia i inne duże projekty budowlane – membrana płynna jako odkrycie i wynalazek budownictwa
Nie sposób nie zwrócić uwagi na rolę jaką odgrywa nowatorski produkt membrany płynnej we współczesnym budownictwie. Ów produkt sprawdza się zwłaszcza przy dużych powierzchniach i inwestycjach rzędu znacznych rozmiarów i wielkości liczb. Polecany dla procesów hydroizolacji np.:  tarasów wieżowców, apartamentowców, korporacyjnych budynków itp.