Podkłady gruntujące

Poliuretanowe i epoksydowe podkłady gruntujące systemu HYPERDESMO

Przed aplikacją płynnych membran Hyperdesmo należy zabezpieczyć powierzchnię podkładem gruntującym. Oferujemy jedno- i dwuskładnikowe podkłady gruntujące oparte na wodzie lub poliuretanie do różnych powierzchni, o różnym czasie schnięcia – od zaledwie kilkunastu minut do kilkunastu godzin. Część podkładów może być stosowana również w charakterze impregnatów.

 

Nasze produkty:

AQUASMART-DUR

Dwuskładnikowy, oparty na wodzie epoksydowy podkład gruntujący.

AQUADUR

Dwuskładnikowy epoksydowy podkład gruntujący oparty na wodzie

GEODESMO-50

Szybkowiążący, jednoskładnikowy, oparty na poliuretanie uniwersalny podkład gruntujący stosowany do  szerokiego zakresu podłoży przed aplikacją produktów linii Hyperdesmo i Aquasmart.

MICROSEALER-50

Jednoskładnikowy, poliuretanowy podkład gruntujący o niskiej lepkości dedykowany do zróżnicowanych powierzchni.

UNIVERSAL PRIMER-2K-4060

Dwuskładnikowy podkład gruntujący dedykowany do przygotowania powierzchni przed aplikacją płynnych membran systemu HYPERDESMO®. Stosowany m.in. na podłoża bitumiczne takie jak papa termozgrzewalna, lepiki itd. Może być także stosowany na betonie i podłożach metalowych.

PRIMER-T

Jednoskładnikowy podkład gruntujący, bezbarwny, niebrudzący,  zaprojektowany specjalnie do użytku z transparentną płynną membraną  poliuretanową HYPERDESMO®-T.

MICROPRIMER-PU

Jednoskładnikowy, bezbarwny podkład gruntujący stosowany na powierzchniach gładkich i porowatych, chłonących i niechłonących ciecz. W 100% alifatyczny. Stosowany również do trwałej impregnacji betonu.

MICROSEALER PU

Jednoskładnikowy uniwersalny poliuretanowy podkład gruntujący do stosowania na wszystkich powierzchniach.

Primer PVC 

Jednoskładnikowy podkład gruntujący dedykowany wyłącznie do przygotowania powierzchni istniejących  membran PVC przed aplikacją membrany systemu Hyperdesmo.

Primer TPO

Jednoskładnikowy podkład gruntujący o niskiej lepkości, zaprojektowany do aplikacji na istniejących membranach poliolefinowych  

PRIMER PU

Dwuskładnikowy, oparty na wodzie epoksydowy podkład gruntujący.

Podkłady gruntujące do betonu – jak definiujemy? Jego duże mają znaczenie w procesach budowlano, remontowo, konserwacyjnych?

Grunt to betonu to impregnat, znany też jako warstwa szczepna. Jego zadaniem jest zapewnie lepszej przyczepności do podłoża, elementów kładzionych bezpośrednio na nim. Grunt do betonu ma zapewnić lepsze wiązanie. Gruntowanie betonu to więc powlekanie powierzchni specjalnym preparatem rekomendowanych dla stworzenia jednolitej powłoki, zwiększenia jej przyczepności, utwardzenia pylącego i niezbyt zwartego podłoża, zmniejszenia nasiąkliwości itp. Rekomendowanym produktem jest grunt głęboko penetrujący do betonu, który dodatkowo wzmacnia obrabianą powierzchnię, zarówno świeże tynki i betonowe elementy, jak i stare posadzki betonowe, czy modernizowane ściany w starszych obiektach budowlanych. Grunt to betonu pozwala na skutecznie związanie się nawet kilku warstw nakładanego produktu np.: farby malarskiej. Grunt do betonu zapewnia przyczepność do betonu wielu materiałów m.in.: różnego typu klejów, tynku, glazury, farb, gładzi, hydroizolacji itp.

Jakie właściwości ma dobry jakościowo grunt do posadzki betonowej?

Grunt do betonu powinien wysychać stosunkowo szybko. Dodatkowo skutecznie zmniejsza on chłonność powierzchni i wyrównuje ją. Na rynku można znaleźć grunt do betonu na zewnątrz oraz grunty do wewnętrznego zastosowania. Za pomocą gruntu do betonu na pewno można skutecznie wzmocnić też podłoże mineralne. Wszystko dzięki temu, że grunt do betonu mocno wnika w materiał, zwiększając automatycznie jego nośność i wytrzymałość.
Skład dobrego jakościowo gruntu do betonu to wodna dyspersja żywic polimerowych.

Grunt do betonu – aplikacja i zastosowanie

Dla przykładu przed wykonaniem hydroizolacji należy zastosować odpowiedni preparat gruntujący. Przed aplikacją płynnych membran podłoże powinno się zabezpieomawianym impregnatem. Dostępne są wersje jedno- lub dwuskładnikowe powstałe na bazie wody, bądź też poliuretanu. Wśród bogatej oferty podkładów gruntujących można dostrzec te, dedykowane powierzchniom chłonnym – Aquasmart-Dur i Aquadur, oraz uniwersalne jak Geodesmo-50. Pierwsze z wymienionych zaliczają się do grona dwuskładnikowych, opartych na wodzie produktów. Skuteczna bariera dla wilgoci sprawia, że znajdują one uznanie wśród najlepszych specjalistów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gruntu do betonu?

Podkłady gruntujące dobiera się do rodzaju powierzchni i jej przeznaczenia – od
mienne właściwości preparatów gruntujących przydają się w przypadku basenów, betonu, czy ceramiki. Dlatego tak istotne jest uważne zapoznanie się z zaleceniami producenta. Universal Primer-2K-4060 to propozycja, która nada się chociażby do membran asfaltowych i asfaltu lub też gruntowania przed aplikacją innych powłok niż poliuretanowe. To niewątpliwie mocno wpływa na jego szerokie możliwości zastosowania. W zależności od potrzeb, wyboru można dokonać także spośród gruntów do betonu takich jak Primer-T, który cechuje się bezbarwnością i został zaprojektowany w celu stosowania z transparentną membraną poliuretanową. Wśród pozbawionych koloru preparatów znajduje się również Microprimer-PU stosowany na powierzchniach gładkich, porowatych, chłonnych, oraz niechłonnych. Co więcej, może on także stanowić skuteczny impregnat dla betonu. Dostępny jest także Microsealer-PU, czyli podkład odpowiedni do wszystkich powierzchni, czy Primer PU do tych, które odznaczają się silną porowatością. Każdy z oferowanych podkładów gruntujących doskonale spełnia oczekiwania, z myślą o powierzchniach dla których został wyprodukowany.

Podkłady gruntujące i ich zastosowanie na membranach

Bez wątpienia, podkłady gruntujące cieszą się szerokimi możliwościami zastosowania. Dlatego, potrzebne mogą okazać się też takie, które gwarantują produktom Hyperdesmo wysokie parametry szczepności do powierzchni istniejących membran poliolefinowych. Taką opcję daje Primer TPO, charakteryzujący się bardzo szybkim procesem schnięcia i niską lepkością. Środek ten zapewnia możliwość położenia membran poliuretanowych, co bywa często pożądanym zabiegiem. Z kolei Primer PVC to jednoskładnikowy grunt stosowany wyłącznie dla powierzchni membran PVC przed aplikacją tych z rodziny Hyperdesmo. Preparat bywa również stosowany do ich czyszczenia. Jak widać, w asortymencie można doszukać się pełnej gamy niezbędnych podkładów gruntujących. Wybór produktów godnego zaufania producenta daje pewność, że efekt końcowy będzie w pełni zadowalający i trwały.