Hydroizolacja konstrukcji podziemnych

Hybrydowe, poliuretanowo – bitumiczne płynne membrany HYPERDESMO® linii PB na tle tradycyjnych hydroizolacji bitumicznych stosowanych do izolacji fundamentów charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością. Już przy zużyciu 1,5 – 2kg/m2 uzyskiwany jest efekt całkowitej i długookresowej szczelności chronionej konstrukcji. Niska lepkość produktu umożliwia sprawną aplikację natryskiem hydrodynamicznym lub wałkiem. HYPERDESMO® PB spełnia parametry W3 ETAG i objęte jest gwarancją 25 lat szczelności. Produkt całkowicie zamknięty dyfuzyjnie (μ= ~9000, ETAG 005).

Grunt

Dopuszczalna jest aplikacja hybrydowej hydroizolacji poliuretanowo – bitumicznej HYPERDESMO®-PB bez uprzedniego gruntowania, mimo to zalecane jest zastosowanie podkładu gruntującego Aquasmart-Dur lub Aquadur, który zagwarantuje najwyższą trwałość hydroizolacji.

HYPERDESMO PB

Do hydroizolacji konstrukcji podziemnych jak np. fundamenty, zastosuj:

lub
Aplikacja wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym.

Zdjęcia

Instrukcja

Hydroizolacja konstrukcji podziemnych

Hydroizolacja konstrukcji podziemnych jest niezwykle ważna w procesie projektowania i budowy nieruchomości. Niewłaściwa izolacja przeciwwodna to ryzyko poważnych zmian w materiale budulcowym, konstrukcji budynku. Z czasem na skutek niszczącej siły wody i wilgoci może dojść do nieodwracalnych skutków w konstrukcji budynków. Przykładowo hydroizolacja fundamentów stanowi absolutną bazę dla dalszy prac budowlanych i musi być wykonana bezbłędnie i solidnie. W tym miejsc zdecydowanie nie warto oszczędzać. Poziom zabezpieczenia poprzez hydroizolację zależy w dużej mierze od specyfiki gruntu i poziomu wód gruntowych w miejscu budowy. Jeśli te bowiem przedostaną się i wnikną z czasem w fundamenty i mury to pojawia się problem z bakteriami, grzybami, pleśnią, nadmierną wilgocią powietrza we wnętrzu, niszczeniem materiałów budulcowych, osłabieniem fundamentów, a dla domowników i użytkowników – także wpływem na zdrowie.

Nowoczesne rozwiązania w procesie hydroizolacji konstrukcji podziemnych

Doskonałym sposobem na skuteczną hydroizolację konstrukcji podziemnych są zaawansowane technologiczne membrany w płynnej postaci. Są to produkty w 100% ekologiczne, relatywnie łatwe w aplikacji i tworzące powłokę jednolitą, dostatecznie elastyczną, powierzchnię bez spoin i jakichkolwiek łączeń, co wysoce podnosi poziom hydroizolacji. Są to powłoki całkowicie hydrofobowe, nienasiąkliwe, które wręcz odpychają cząsteczki wody. Dzięki takiej powłoce – trwalej i wytrzymałej – budynek zachowa swoje odpowiednie właściwości i bezpieczeństwo od samych fundamentów począwszy.