Żywice iniekcyjne do betonu

Żywice iniekcyjne do betonu

Jednoskładnikowa hydrofobowa żywica poliuretanowa reaguje z wilgocią, tworząc szczelną, trwałą i, w zależności od zastosowanego rodzaju, nieelastyczną lub elastyczną spoinę. Żywica iniekcyjna stosowana jest do uszczelniania oraz zatrzymywania wycieków z fundamentów, zbiorników wodnych, odpływów, tuneli i przejść podziemnych czy systemów ściekowych. Produkty łatwe w aplikacji i przyjazne dla środowiska: nie zawierają rozpuszczalników ani innych substancji tworzących szkodliwe opary.

 

Nasze produkty:

Waterfoam-FHF

Jednoskładnikowa poliuretanowa, hydrofobowa żywica, której wiązanie następuje w wyniku reakcji z wodą

WATERFOAMTM-1K-LV

Jednoskładnikowa hydrofobowa żywica poliurtanową do iniekcji.

Żywice iniekcyjne do betonu to skuteczne uszczelnienie pęknięć i sposób na naprawę betonu

Nierzadko pojawia się problem z pęknięciami struktury betonu, gdzie żywice iniekcyjne sprawdzają się doskonale. Nie można tego lekceważyć z uwagi na wagę materiału budulcowego. Wszelkie naruszenia jego ciągłości należy odpowiednio uszczelnić i zabezpieczyć. Pojawia się pytanie: Czym uszczelnić beton? Jak naprawić wszelkie uszkodzenia w betonie. Niezależnie czy mamy do czynienia z dylatacjami, szczelinami w konstrukcjach obiektów przemysłowych, użytku publicznego czy w prywatnych konstrukcjach oferujemy produkty żywiczne iniekcyjne do wszelkich napraw przerwania ciągłości betonu.

Czym jest żywica iniekcyjna do betonu?

Jest to jednoskładnikowa masa na bazie żywicy poliuretanowej, która reagując z wilgocią z powietrza (nie potrzeba w tym przypadku mieszania z odrębnym składnikiem tzw. utwardzaczem) tworzy trwałą elastyczną bądź nieelastyczną (w zależności od naszej potrzeby) powłokę, spoinę, która doskonale wypełnia przerwaną powierzchnie, wiążąc ją trwale i bezpiecznie. Tak powstała spoina jest niezwykle odporna na wszelkie czynniki oddziaływujące, nawet na ruchy sejsmiczne czy duże natężenie ruchu samochodowego. Z tegoż względu żywica iniekcyjna do betonu nadaje się do zastosowania w profesjonalnych, poważnych i trudnych uszkodzeń betonu. To sposób na wzmocnienie i uszczelnienie takich struktur jak:

  • Fundamenty,
  • Konstrukcje podziemne, np. garaże,
  • Tunele & przejścia podziemne,
  • Systemy ściekowe,
  • Zbiorniki,
  • Kanały wodne & tamy.

Bezpieczeństwo i konserwacja konstrukcji betonowych z użyciem iniekcyjnej masy żywicznej

Masy żywiczne iniekcyjne to zapewnienie bezpieczeństwa i solidności konstrukcjom betonowym w razie powstania w nich jakichkolwiek szczelin, wolnych przestrzeni w betonie, w sytuacji wycieków wody, utraty ciągłości, zagrożenia dalszymi uszkodzeniami konstrukcji betonowych.

Sposób aplikacji iniekcyjnej żywicy do betonu

Masy żywiczne iniekcyjne aplikowane są wprost na ubytki z zastosowaniem pompy iniekcyjnej. Penetracja ubytku jest kompleksowa i bardzo głęboka. Nie ma możliwości pozostawienia jakiejkolwiek luki i wolnej przestrzeni. Produkt jest w 100% ekologiczny, przyjazny środowisku, nie zawiera żadnych rozpuszczalników, związków organicznych i toksycznych dla otoczenia, zarówno w trakcie aplikacji jak i użytkowania.

Hydrofobowość iniekcyjnej żywicy – powłoka doskonale nienasiąkliwa

Jednoskładnikowa spoina iniekcyjna do betonu jest powłoką w pełni hydrofobową, co oznacza, że zawarte w niej cząsteczki i wysoka technologia masy zapewniają swoiste ”odpychanie” cząsteczek wody i tym samym są doskonale zabezpieczone przed wodą i wilgocią. Żywica iniekcyjna do uszczelniania betonu charakteryzuje się nie tylko słabą przyczepnością wody do jej powierzchni, ale także ochroną biologiczną, czyli przed niszczącymi czynnikami jak grzyby, drobnoustroje i pleśń.

Polecamy w naszej ofercie np. masy iniekcyjne do betonu, odpowiednio plastyczne i nieelastyczne:

Waterfoam FHF (spoina nieelastyczna typu heavy duty)
Waterfoam – 1K-LV (elastyczna spoina).

Zobacz także: