Blog

23 września 2019

[Pobierowo] Hotel Gołębiewski – hydroizolacja tarasów o powierzchni 25.000 m kw.

Od ponad roku trwają intensywne prace przy budowie pięciogwiazdkowego Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. To najbardziej prestiżowa realizowana obecnie inwestycja budowlana w Polsce. Do hydroizolacji wszystkich tarasów o łącznej powierzchni 25.000m kw. oraz pomieszczeń mokrych zostały wybrane płynne membrany poliuretanowe systemu HYPERDESMO.
 
Hotel Gołębiweski w Pobierowie - wizualizacja
Firma odpowiedzialna za szczelność tarasów do realizacji swoich prac stosuje:
Membrana Hyperdesmo na tarasie hotelu Membrana Hyperdesmo na tarasie hotelu
Jak widać na powyższych zdjęciach, na powierzchni membrany została finalnie utworzona warstwa sczepna z piasku kwarcowego, co umożliwi klejenie płytek gresowych z wykorzystaniem kleju mineralnego. W przeciwnym wypadku klej mineralny nie uzyskałby adhezji do membrany Hyperdesmo.
Hotel Gołębiweski w Pobierowie
Hotel Gołębiewski w Pobierowie to inwestycja realizowana z rozmachem.
 
Hydroizolacja tarasów Hotelu Gołębiewski w zykorzystaniem systemu Hyperdesmo
Z uwagi na napięty harmonogram prac i typowe nad Morzem Bałtyckim momentalnie zmieniające się warunki pogodowe, wykonawca często stosuje katalizator sieciowania żywic poliuretanowych Hyperdesmo – Accelerator 3000A. Dzięki katalizatorowi membrana Hyperdesmo uzyskuje odporność na opady atmosferyczne w ciągu zaledwie 15-30 minut od aplikacji, a w ciągu 2-3 godzin membrana jest w pełni utwardzona i umożliwia kontynuację kolejnych etapów prac.
Tarasy hotelowe z izolacją Hyperdesmo
Oprócz hydroizolacji tarasów, technologia płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo jest również wykorzystana do zabezpieczenia pomieszczeń mokrych. Do tych zastosowań wykorzystywana jest płynna membrana poliuretanowa Hyperdesmo-S. Jest to produkt o bardzo niskiej zawartości lotnych substancji organicznych.
Hotel Gołębiewski w Pobierowie będzie piątym obiektem sieci. Projekt przewiduje 1100 pokoi dla nawet 3000 gości, co sprawia, że będzie to największy pięciogwiazdkowy hotel w Polsce i jeden z największych w Europie. Oddalony zaledwie o 150 m od plaży ośrodek będzie niewątpliwie bardzo pożądany i popularny wśród polskich i zagranicznych turystów.
Realizacje , ,