Masz pytania? e-mail: kontakt@alchimica.com.pl | telefony: (+48) 507 128 894, (+48) 507 128 893

Uszczelnianie dachu

Dach przecieka – uszczelnianie dachu w kilku krokach

 

Może okazać się niespodziewanie, że Twój dach wymaga pilnej procedury uszczelniania dachuNa skutek oddziaływania warunków atmosferycznych, zmienności pogody, składu chemicznego powietrza, wilgoci itp. pokrycie dachu może ulec rozszczelnieniu czy uszkodzeniu. Jest to o tyle niebezpieczne, że permanentny wpływ czynników ze środowiska, jak chociażby dłuższe poddawanie powłoki dachowej oddziaływaniu wody i wilgoci może nieodwracalnie uszkodzić konstrukcję całego budynku i jego materiałów budulcowych. Warto więc działać niezwłocznie i podjąć stosowne kroki w stronę: właściwego uszczelnienia dachu. Polecamy w tym zakresie użycie produktów do hydroizolacji dachu, jakim jest półpłynna membrana dachowa, wysoce elastyczna i jednolita powłoka poliuretanowa produkowana w systemie przedłużonej żywotności – HYPERDESMOGwarancja 25-lat odporności sprawi, że na wiele lat pozbędziesz się problemu pod tytułem: uszczelnianie dachów. Aplikacja membrany jest relatywnie prosta. Wystarczy wałek, pędzel czy urządzenie do natryskiwania i można proces: uszczelnianie dachu przeprowadzić doraźnie, miejscowo bądź na całej powłoce poszycia dachu.

 

Uszczelnianie dachu na zimno – w każdych, nawet ekstremalnych warunkach pogodowych

 

Nawet w sytuacji, gdy warunki pogodowe nie sprzyjają, gdy mamy ekstremalne zimno na zewnątrz czy występują opady , a potrzeba uszczelnienia dachu pojawia się niespodzianie, to warto poszukać produktu do uszczelnienia dachu w formie masy wiążącej, uszczelniającej i klejącej w jednym. Warunki do jej aplikacji nie są niczym ograniczone. Dodatkowo jest to produkt naturalny, w 100% ekologiczny. Wyśmienity produkt również dla hydroizolacji tarasów, balkonów, hydroizolacja posadzek przemysłowychzbiorników wodnychhydroizolacja basenówhydroizolacja fundamentów i konstrukcji podziemnych czy też hydroizolacja parkingów podziemnych itp. Zarówno uszczelnianie dachu na zewnątrz jaki i uszczelnianie dachu od wewnątrz.

 

Uszczelnianie dachów – wszelkie szczeliny, dylatacje – jak sobie skutecznie poradzić?

 

Omawiane masy dylatacyjne nadają się idealnie do uszczelnienia dachów i wypełnienia wszelkich ubytków, szczelin, dylatacji w ścianach, filarach, fundamentach itp. Dzięki masie dylatacyjnej możliwe jest również sklejenie różnorodnych powłok, np.: szkło, metal, beton, marmur, granit etc. Produkty te, to wysoce odporne masy, silnie wiążące się z wieloma rodzajami powierzchni, uszczelnią wszelkie spoiny i przerwy w ciągłości powierzchni. Jak je nakładać? Należy każdorazowo pamiętać o następującej wskazówce: aplikuj masę do doraźnego uszczelnienia dachu prostopadle do pęknięcia czy uszczerbku, aby lepiej związać ze sobą materiał budulcowy.