Masa do uszczelniania dachu

Szczeliny, pęknięcia, dylatacje – jeden produkt: masa uszczelniająca do dachów

 

Nierzadko problemem są pęknięcia, uszczerbki czy szczeliny np. w masie betonowej, na murach, filarach, w betonowej posadzce czy wylewce etc. Są to miejscowe ubytki, które kompleksowo można „załatać”, mocno związać powierzchnię ze sobą za pomocą produktu jak masa do uszczelnienia dachów. Funkcjonalność ów masy nie ogranicza się wyłącznie do dachowych powłok, wręcz przeciwnie dotyczy różnych powierzchni i materiałów budulcowych. Masa do uszczelniania dachów wykazuje duże właściwości elastyczności.

 

Świetny produkt na szybką pomoc przy nieszczelności dachu w domu – masa uszczelniająca do dachów. Poznaj jej właściwości

 

W każdym domu warto zadbać, aby ów masa uszczelniająca do dachów miała swoje stałe miejsce. Nigdy bowiem nie wiadomo kiedy może nam się przydać. Masa uszczelniająca do dachów to również masa nadająca się do łączenia, scalania i klejenia powierzchni metalowych, szklanych, z marmuru, z granitu, z plastiku, z poliwęglanu etc.

 

Cała linia produktów z serii masy uszczelniające do dachów i ich wszechstronne zastosowanie

 

Linia produktów uszczelniająco-klejących to doskonały wybór na różne okoliczności. Idealne nawet do montażu pod wodą, więc nadają się do wykorzystania  jako masa do ułożenia np.: płytek ceramicznych w basenie czy oczku wodnym.

 

Masa uszczelniająco-dylatacyjna to silna masa wiążąca nawet duże dylatacje i w ekstremalnych warunkach wysokiej temperatury czy też wilgotności. To masa na bazie żywic poliuretanowych, która doskonale radzi sobie na dużych powierzchniach, idealny produkt jako masa uszczelniająca do dachów.
Masa uszczelniająca do dachów występuje zwyczajowo w kilku rodzajach, które zgodnie ze szczegółowym opisem ich funkcjonalności i warunków użycia, dostosowane są pod konkretne warunki wiązania substancji (np.: mogą być aplikowane tam gdzie narażenie na wysoką temperaturę czy duży poziom wilgotności), przeznaczone być do konkretnie określonej wielkości dylatacji (większe bądź drobniejsze szczeliny) oraz do wiązania określonych tworzyw, np.: beton, marmur, granit, szkło, metal, poliwęglany, płytki ceramiczne, czy na powierzchnie z dylatacjami wymagającymi mniejszej bądź większej elastyczności etc.

Masa uszczelniająca dachy stworzona na bazie żywic

Masy uszczelniające do dachu na bazie żywic syntetycznych – poliuretanowych to rozwiązanie na skuteczne mostkowanie wszelkich pęknięć, dylatacji, szczelin, łączeń i spoin nawet na bardzo dużych powierzchniach. Sprawdza się nie tylko w przypadku napraw dachów, o czym szerzej opowiemy poniżej.

Punktowe uszczelniania dachu masą uszczelniająca

W przypadku konieczności punktowej, miejscowej naprawy dachu, jak i w sytuacji całkowitej renowacji zniszczonego poszycia dachowego, polecamy produkty na bazie żywic poliuretanowych, czyli funkcjonalne płynne membrany o wysoko elastycznej powłoce. Tworzą one skuteczną hydroizolację dachu i są rozwiązaniem pozwalającym na renowacje dachu bez jego rozbiórki i daleko idących prac inwazyjnych w dach. Powierzchnia po aplikacji membrany żywicznej jest jednolita, bezszwowa, odporna mechanicznie, chemicznie i klimatycznie (na wysoki zakres wahań temperatury i zmienności warunków atmosferycznych, składu powietrza itp.). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać szczelność dachu na okres nawet 25 lat, bez konieczności napraw i konserwacji. Masa uszczelniająca żywiczna do naprawy dachu wiąże się doskonale z wszelkimi dotychczasowymi pokryciami dachu jak: beton, powłoki akrylowe, masy bitumiczne, papy, membrany PCV TPO/FPO, asfalt itp.
System inteligentnej hydroizolacji dachu – w zaledwie 3 warstwach ( grunt + membrana żywiczna + powłoką ochronna) pozwoli osiągnąć efekt odrestaurowanego, szczelnego i zabezpieczonego dachu na długie lata, dodatkowo spełniającego normę tzw. „zimnego dachu” .

Zastosowanie mas uszczelniająco klejących opartych na żywicach

Na rynku dostępnych jest wiele produktów uszczelniająco-klejących z masy żywicznej, z których każda dedykowana jest na konkretne okoliczności naprawcze:
– masy uszczelniająco-klejące żywiczne uniwersalne – masa uszczelniająca dylatacje dachów, prefabrykatów betonowych, granitu, marmuru, łącząca metal czy szkło;
– masy uszczelniające do miejsc narażonych na ekspozycję wysokiej temperatury i znaczny poziom wilgoci, np.: zbiorniki wodne, kanały irygacyjne, systemy ściekowe itp.
– masy uszczelniające do dużych gabarytowo powierzchni, np.: dachy, parkingi, garaże, pasy startowe, tunele, przejścia podziemne, filary, fundamenty, belki konstrukcyjne itp.

Masy uszczelniające dach na bazie żywic i ich główne właściwości

Masy uszczelniające dach bazujące na żywicy poliuretanowej, przejmują od niej rozległe właściwości. Są one przykładowo następujące:
– masa bez-spoinowa;
– masa odpowiednio elastyczna;
– doskonała membrana hydroizolacyjna; pełna szczelność tworzonej powłoki;
– znakomita przyczepność do podłoża różnego typu;
– łatwa aplikacja, np.: pędzlem, szpachelka, pistoletem itp. Aplikacja zarówno pozioma jak i pionowa, w trudno dostępnych miejscach, dla przykładu: kominy, wpusty dachowe, świetliki, miejsca z zamontowanymi klimatyzatorami itp.
– produkt nietoksyczny, w 100% ekologiczny;
– właściwości tiksotropowe, akomodacyjne i inne

Warto sprawdzić: