Membrana dachowa – Hydroizolacja dachu z membrany EPDM

Hydroizolacja epdm? A może tak krok dalej? Zamiennik dla epdm w postaci płynnej membrany w ramach każdego budowlanego projektu

 

Hydroizolacja dachu, dla przykładu: hydroizolacja epdm to w jednym zdaniu: membrana dachowa, czyli płaszcz ochronny budynku przed wilgocią, wykonany z konkretnego, syntetycznego materiału. Dlaczego membrana dachowa jest tak ważna? Każdy budynek narażony jest na oddziaływanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza wody i wilgoci. Każdy materiał budowlany narażony na permanentną styczność z wilgocią w konsekwencji niszczeje. Nie trudno zgadnąć do czego to prowadzi. Osłabienie konstrukcji budynku, początkowo mikro uszkodzenia, a z czasem coraz to większe i kosztowniejsze w odbudowie. Dlatego też warto zadbać o hydroizolacje dachu. Często wybierana jest hydroizolacja epdm,  ale tym razem my mamy coś zdecydowanie lepszego. Membrana epdm  to technologia zabezpieczenia powierzchni dachowej specjalistyczną warstwą tworzywa typu epdm ( etyleno-propyleno-dienowy monomer) w postaci arkuszy tzw. membrany epdm, do zakupienia w rolkach. Oferowane arkusze wymagają oczywiście pewnej ilości łączeń i spoiw, co zdecydowanie zmniejsza szczelność pokrycia dachu, niż w przypadku jednolitej i elastycznej powierzchni tworzonej przez nasz produkt, czyli membranę dachową płynnąDzięki naszej membranie dach jest doskonale zabezpieczony przed wilgocią, a tym samym przed niszczeniem, uszkodzeniami materiałów budowlanych, przedostawaniu się wilgoci z zewnątrz do wewnątrz budynku, a także przed innymi chemikaliami (kwasami i zasadami) znajdującymi się w atmosferze. Pamiętajmy bowiem, że dach, który chroni nasz produkt to także mocne „STOP” dla pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów w budynkach oraz wszelkich uszkodzeń w wyniku działania natury. Jest to również ochrona przed promieniami słonecznymi i nadmiernym nagrzaniem powłoki dachowej.

 

Nasz produkt – membrana płynna jako następca membrany epdm – doskonała hydroizolacja zapewniona

 

Hydroizolacja dachów i zastosowanie odpowiedniej membrany to – jak udowodniliśmy powyżej – bardzo istotna sprawa, zarówno na etapie budowy jak i w trakcie użytkowania obiektu. Jako racjonalny przedsiębiorca czy domownik zainwestuj w ochronę swojej firmy, sklepu czy też domowego azylu. Oferujemy możliwość zakupu produktu typu membrana dachowa płynna – w zamian za często nabywaną epdm membrana –  w najwyższej jakości, wraz z usługą jej aplikacji na dach. To bardzo praktyczna i komfortowa opcja, bowiem daje pewność, że po montażu ów membrana zagwarantuje w 100% wykorzystanie swoich priorytetowych funkcjonalności. Fachowa aplikacja produktu przez naszych pracowników to gwarancja właściwej grubości warstwy, równomiernego jej rozłożenia, odpowiednio użytych narzędzi do aplikacji czy dodatkowych umiejętności nałożenia produktu w przypadku rur, klimatyzatorów i innych wypukłości dachów.

 

Popularne dachy płaskie – dlaczego polecamy dachy z membrany płynnej w zamian za epdm? Udowadniamy tezę poniżej

 

Nasz produkt, to podobnie jak membrana epdm, jest dedykowany dla płaskich dachów. Magazyny, warsztaty, biurowce, sklepy, szkoły, domy prywatne i inne placówki i to nierzadko konstrukcje budowlane z płaskimi dachami. Są one stosunkowo popularne w naszym kraju. Dla dachów płaskich, albo też coraz popularniejszych dachów zielonych membrana dachowa płynna okazuje się więc być idealnym rozwiązaniem i zabezpieczeniem budowli. Dachy płaskie wyjątkowo narażone są na oddziaływanie opadów atmosferycznych, a nawet kumulowanie się i gromadzenie na nich wody, stąd dobra hydroizolacja jest w tym przypadku niezbędna. Membrana płynna jako prostszy i skuteczniejszy zamiennik dla membrana epdm to niezwykle wytrzymały materiał o dużej wodoodporności, dodatkowo elastyczny, odporny na wysokie i niskie temperatury, na wszelkie inne warunki atmosferyczne i wpływ promieni słonecznych.

 

Jakie plusy dla oferowanej membrany płynnej w porównaniu z epdm? Membrana dachowa płynna montaż i opinia – czyli to co użytkownika ciekawi najbardziej

 

Podsumowując, nasz produkt to przede wszystkim doskonała izolacja dla płaskich dachów obiektów użytkowych, ale również domów prywatnych, przy jednoczesnej łatwości jej montażu na dachuTo również wytrzymałość tworzywa, jak i jego neutralność dla środowiska naturalnego, nieszkodliwość, zarówno na etapie produkcji jak i jej użytkowania. Już nie tylko hydroizolacja dachów z membraną epdm, ale zdecydowanie łatwiejsza hydroizolacja z naszym produktem i montażem w pakiecie.  Nasz produkt to ponad to zabezpieczenie przed utratą ciepła w budynku, to gwarancja bardzo istotnej izolacji cieplnej, co pomaga w utrzymaniu optymalnych kosztów ogrzewania. Empirycznie potwierdzone przez użytkowników, iż nasz membrana na dach płynna sprawdza się doskonale w swoim zadaniu hydroizolacji, a także nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów utrzymania w dalszym czasie jej użytkowania.
Zapoznaj się z innymi artykułami blogowymi: