Hydroizolacja zielonego dachu

Schemat

Świat zmierza w kierunku zielonej przyszłości, bardziej skupionej na przyjaznym człowiekowi otoczeniu i ochronie środowiska naturalnego. Wyrazem tego dążenia są coraz powszechniej stosowane zielone dachy, które stanowią nie tylko bardzo atrakcyjną przestrzeń dla użytkownika, ale mają także wiele innych walorów, takich jak:

  • dodatkowa izolacja termiczna budynku – redukcja zarówno kosztu ogrzewania zimą, jak i klimatyzacji latem,
  • redukcja i opóźnienie odpływu wody deszczowej do kanalizacji (niższy „podatek od deszczówki” obowiązujący w niektórych gminach),
  • pomoc w poprawie jakości powietrza poprzez redukcję CO2,
  • pomoc w wyciszeniu wnętrza dzięki wysokim właściwościom absorpcyjnym,
  • redukcja niepożądanego efektu „miejskiej wyspy ciepła”.

 

Membrana na zielony dach

Hyperdesmo® PB-2K to płynna membrana na zielony dach. Jest produktem dwuskładnikowym, łatwym w aplikacji, tworzącym jednolitą i bezszwową powłokę o nieosiągalnej dla innych rozwiązań elastyczności (rozciągalność 2000%). Parametry te czynią membrany na zielony dach Hyperdesmo® PB-2K całkowicie odpornymi na penetrację korzeni roślin, dzięki czemu nadają się idealnie do izolacji dachów z ogrodem. Aplikacja w jednej lub dwóch warstwach przy użyciu natrysku lub wałka (zużycie minimalne 1,5-2,0 kg/m2).

Zalety zielonego dachu z płynnej membrany

Specjalistyczne preparaty HYPERDESMO® umożliwiają nowoczesną hydroizolację dachu z ogrodem. Sprawdzają się doskonale w każdych warunkach atmosferycznych – zostały opracowane w taki sposób, by były odporne na działanie promieniowani UV, ekstremalnie wysokie i niskie temperatury oraz napór stojącej wody. Innowacją jest także sposób aplikacji naszych płynnych membran dachowych, dzięki któremu powłoka pozbawiona jest łączeń, co dodatkowo zwiększa jej trwałość i wytrzymałość mechaniczną – szczególnie w miejscach montażu takich elementów jak anteny czy klimatyzatory. Urządzenia instalowane na dachach z płynnej membrany są znacznie mniej narażone na uszkodzenia niż te montowane na tradycyjnych systemach. Nic dziwnego, że hydroizolacja dachu z ogrodem w systemie płynnych membran HYPERDESMO® zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie.

 

Przeczytaj inne wpisy blogowe:

Naprawa dachu z papy na zimno

Uszczelnienie dachu

Naprawa dachów

Co jest lepsze papa czy membrana?

Jak konserwować dach z papy?

Grunt

Zalecany podkład gruntujący zgodnie z kartą doboru gruntu:

Zalecamy dobór podkładu gruntującego w porozumieniu z naszym doradcą technicznym.
Podkład gruntujący stosowany jest w celu ustabilizowania powierzchni (w tym posypki na starej papie) i aktywowania jej chemicznie, aby w rezultacie uzyskać możliwie wysoki parametr związania membrany HYPERDESMO© do podłoża oraz wysoką trwałość hydroizolacji.

Instrukcja

HYPERDESMO

Rekomendowany typ membrany HYPERDESMO© dla zielonego dachu:

lub

Zdjęcia