Blog

10 stycznia 2016

Propozycje aranżacji kamiennych dywanów

Aranżując kamienne dywany w przestrzeniach przy budynkach, na przykład wokół domu, czy siedziby firmy, tworzymy jednocześnie unikatową i funkcjonalną przestrzeń, która będzie trwała przez wiele lat. Kamienne dywany nie tylko pięknie się prezentują – z powodzeniem mogą one zastępować kostki brukowe, płyty betonowe, a nawet płytki ceramiczne. Powstają one dzięki zmieszaniu odpowiedniej ilości kruszywa oraz syntetycznej żywicy, która rozprowadzana jest na odpowiednio przygotowanym podłożu. Po kamiennym dywanie można chodzić nawet boso, ponieważ zastosowane kruszywo jest odpowiednio wygładzone, ponadto przepuszcza ono wodę, ze względu na ułożenie małych kamyczków na wzór drenażu. Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów na aranżacje kamiennych dywanów, które z pewnością będą przykuwały uwagę.

Co decyduje o wyjątkowości poszczególnych aranżacji kamiennych dywanów?

Aranżacje kamiennych dywanów prezentują się wyjątkowo efektownie ze względu na jednolitą przestrzeń, która do złudzenia przypomina prawdziwą wykładzinę dywanową. A wszystko to za sprawą nowoczesnej techniki ich tworzenia – w tym celu wykorzystuje się odpowiednio przygotowane drobne kruszywo, które po zmieszaniu z żywicą zyskują masę możliwą do naniesienia na przygotowane podłoże. Po zastygnięciu kamienny dywan delikatnie połyskuje, dlatego wyróżnia się w przestrzeni wokół budynków.

Szerokie możliwości aranżacji kamiennych dywanów

Kamienne dywany można aranżować na różne sposoby, ponieważ mamy do wyboru przeróżne odcienie i średnicę kruszywa, które jest bazą dla takiego dywanu. Najczęściej dostępne są kolory szarości – od jasnego do ciemnego, czerni czy ceglaste, jak również kruszywa typu melanż, gdzie mamy do wyboru różnobarwne małe kamyczki. Najprostszym sposobem jest wykonanie jednobarwnego kamiennego dywanu, dopasowanego do koloru elewacji. Przykuwający wzrok efekt uzyskamy, gdy zastosujemy efektowne wzory, na przykład romby, kwadraty czy obramowania, które nadadzą oryginalnego charakteru kamiennemu dywanowi.

W jaki sposób aranżuje się kamienne dywany?

Kamienne dywany aranżuje się w bardzo prosty sposób – po zakupie kruszywa, żywicy i przygotowaniu podłoża, można przystąpić do zasadniczej części prac. Zgodnie z zaleceniami producenta odmierzamy odpowiednią ilość kruszywa, którą miesza się z określoną objętością żywicy. Po wymieszaniu taka mieszanka nadaje się do naniesienia szpachlą na podłoże. Po około 48 godzinach kamienny dywan zyskuje całkowitą odporność na nacisk – można wtedy po nim chodzić oraz czyścić.

Sprawdź także:

Poradnik