Blog

18 grudnia 2019

Kolorowe kamienne dywany, czyli jak wyczarować podłogę swoich marzeń?

Kamienny dywan kolorystycznie daje nam prawdziwy wachlarz możliwości aranżacyjnych. Pojęcie kamienny dywan często kojarzone jest wyłącznie z kolorami szarości, bieli i typowych kolorów ziemi. Nic bardziej mylnego bowiem, owszem kamienny dywan może mieć jak najbardziej piękne kolory natury, ale też może być swoistym arcydziełem kolorystyki – nawet tych głębokich i żywych barw.

Kamienny dywan w różnych kolorach

Kamienny dywan może przybierać moc kolorów: od wspomnianych stonowanych, kolorów ziemi i natury poprzez szalenie modne szarości, biel, głęboką czerń, po kolorystykę żywą jak czerwień, bordo, zieleń, żółcienie, a nawet złoto czy srebro itp. Dodatkowo kruszywo może być też mieszane ze sobą wedle uznania albo kładzione naprzemiennie tworząc swoisty projekt, małe dzieło posadzkowe. Jakie kruszywa nadają się na kamienny dywanie? Otóż może to być:

  • kruszywo marmurowe;
  • kruszywo granitowe;
  • kruszywo kwarcowe;
  • kruszywo szklane – to kruszywo daje nam prawdziwie kolorystyczne możliwości;
  • wyselekcjonowane kamienie – otoczaki, których barwa może przypominać nam tę rodem z wysp Korfu, Korsyki, Madery, Teneryfy itp.
  • Posadzki poliuretanowe
  • Żywica poliuretanowa
  • Naprawa dachu pvc

Wyjątkowa kolorystyka kamiennych dywanów to tylko jedna z zalet

Niezwykła kolorystyka oraz szereg innych cech sprawiają, że kamienne dywany są coraz częściej stosowane i coraz częściej zdecydowanie wygrywają z rozwiązaniami dotychczas powszechnymi, takimi jak: płytki ceramiczne, gres czy wykładzina. Z uwagi na swoje właściwości antypoślizgowe idealnie nadają się również, jako pokrycie schodów zewnętrznych domu. Dodatkowo uzyskana jednolitość, gładkość kamieni sprawia, że są miłe w odczuciu stąpania po nich, co daje bardzo przyjemne wrażenia. Kamienny dywan nie tylko cieszy nas swoimi kolorami i fakturą, ale również posiada wiele zalet użytkowych. Stanowi idealną powłokę hydroizolacyjną, idealnie odprowadza wodę, jest nienasiąkliwy, a także bardzo łatwy w utrzymaniu w nienagannej czystości. To produkt w 100% ekologiczny i przyjazny całej rodzinie, a zwłaszcza alergikom.  Z uwagi na trwałe właściwości masy żywicznej, inwestycja w kamienny dywan jest bardzo opłacalna i pozwoli nam cieszyć się trwałą posadzką przez długie lata. Powłoka jest odporna na uszkodzenia fizyczne, mechaniczne, na pleśń i grzyby, plamoodporna, a na dodatek może być niezwykle kolorowa, fantastyczna wizualnie, bardzo ciekawa i estetyczna.

Poradnik