Naprawa dachu z gontów

Dach z gontu – jako jedna z form pokrycia dachowego

 

Dach to ważny element konstrukcyjny każdej budowli, bowiem po pierwsze stanowi jej swoiste wykończenie, a po drugie zabezpiecza całość budowli przed czynnikami zewnętrznymi. Dach z gontu bitumicznego również ma takowe zadanie do wykonania. Czy realizuje je dobrze? Dachy z gontu bitumicznego bądź też specyficzne dachy z gontu drewnianego to dość popularne pokrycie dachowe. Dlaczego? Generalnie z uwagi na dwa główne, dominujące czynniki: stosunkowa łatwość montażu i relatywnie niska cena i koszty jego położenia. Co więc jeszcze warto wiedzieć na temat: dachy z gontu bitumicznego?

 

Popularny dach z gontu bitumicznego – sposób na jego szybką naprawę?

 

Powszechny i prawie tak popularny jak papa termozgrzewalna, dach z gontu bitumicznego również wymaga z upływem czasu naprawy poszycia dachu z ów gontuDach z gontu narażony bywa permanentnie na oddziaływanie czynników atmosferycznych, jak opady deszczu, zalegający śnieg, uderzenia gradu czy sam chemiczny skład powietrza. Dlatego też, gdy pojawia się problematyka pod tytułem: naprawa dachu z gontu czy też uszczelnienie dachu z gontu warto sięgnąć po gotowy produkt do hydroizolacji dachu, także i dachu z gontu. Mowa tu chociażby o membranie w płynnej formule, idealnej do hydroizolacji każdego dachu.

 

Oferowany na rynku produkt HYPERDESMO położony na powierzchni dachu z gontu bitumicznego tworzy jednolitą, elastyczną i wytrzymałą powłokę przezroczystą, odporną na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV. Powłoka jest wodoszczelna i paroprzepuszczalna od środka, a także odporna na nagrzewanie, co przy użytkowych poddaszach budowli zyskuje na znaczeniu, jest bardzo cenną zaletą.

 

Gont bitumiczny – pokrótce o jego zaletach i wadach

 

Jak już wspomnieliśmy główną zaletą dachu z gontu bitumicznego jest jego cena i szybki montaż. Choć należy również pamiętać, że gont bitumiczny musi być każdorazowo położony na równej powierzchni, co zwykle wymaga konieczności wcześniejszego odeskowania powierzchni dachu czy pokrycia płytami osb. Zaletą dla dachu z gontu jest również jego niezwykła elastyczność, co powoduje łatwość położenia gontu na powierzchnie wymagające i skomplikowane formy dachu, np.: kominy, rynny i inne załamania. Dachy z gontu bitumicznego mają też swoje wady, a należą do nich m.in. mniejsza estetyczność wyglądu w porównaniu chociażby z dachówką z blachycementową dachówką czy w końcu tradycyjną, ceramiczną. Wadą jest także skłonność do pokrywania się mchem czy też ograniczona możliwość warunków do kładzenia dachówki z gontu –  aplikacja wyłącznie w warunkach na ciepło, w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza.
Przeczytaj inne artykuły blogowe:
Kategorie

Tagi