Blog

14 lutego 2021

Co można zrobić z żywicy?

Sprawdź nasze propozycje, co można zrobić z żywicy

W ostatnich kilkunastu latach syntetyczne żywice stały się jednym z podstawowych produktów stosowanych przy tworzeniu drobnego rękodzieła, ale także w przemyśle, gdzie stosuje się je na przykład do wykonania wytrzymałej i trwałej posadzki. Internet pełen jest pomysłów, co można zrobić z żywicy, co stanowi niewyczerpalne źródło inspiracji dla osób, które pragną nauczyć się pracy z żywicą i tworzenia różnego typu obiektów. Jeśli szukasz sprawdzonych wskazówek, co można zrobić z żywicy, to ten wpis jest właśnie dla ciebie.

Oryginalne pomysły na to, co można zrobić z żywicy

Żywice syntetyczne pozwalają na stworzenie przeróżnych wyrobów. Doskonale sprawdzają się one na przykład do robienia lamp. Przeważnie wykorzystuje się tutaj żywicę fluorescencyjną, która pod wpływem światła pięknie się mieni. Wewnątrz można umieścić na przykład drewniane elementy oraz diody LED, które będą źródłem światła. Lampy żywiczne są jednym z najbardziej efektownych pomysłów na to, co można zrobić z żywicy.

Unikatowa biżuteria – jedna z propozycji, co można zrobić z żywicy

Wiele pań uwielbia dopełniać swoje stylizacje oryginalną biżuterią, która będzie przyciągała uwagę. To właśnie biżuteria jest jedną z naszych propozycji, co można zrobić z żywicy. Tego typu niewielkie elementy świetnie sprawdzają się w przypadku osób początkujących – mają one do dyspozycji tak zwane zestawy startowe, w których znajdują się foremki oraz zestawy żywicy epoksydowej, w skład której wchodzi żywica oraz utwardzacz, a także barwniki. Wykorzystując takie zestawy można w łatwy sposób wykonać odlewy z żywicy, które finalnie będą wisiorkami, kolczykami czy bransoletkami. Osoby nieco bardziej wprawione w pracy z żywicami syntetycznymi tworzą także pierścionki, wewnątrz których zatapiane są kwiaty czy tworzone miniaturowe elementy krajobrazu, które można określić jako małe dzieła sztuki ze względu na misterny i unikatowy wygląd.

Talerz, misa, a może obraz? Zobacz, co można zrobić z żywicy

Osoby poszukujące inspiracji, co można zrobić z żywicy, często trafiają na nieco większe obiekty niż biżuteria. Żywica epoksydowa doskonale nadaje się do tworzenia dekoracji do domu, na przykład ozdobnych talerzy czy tac. Są one stosunkowo łatwe do zrobienia – w tym celu wykonuje się płaski odlew z rantem, który po zastygnięciu wystarczy przeszlifować. Tworząc tego typu obiekty, warto zadbać o ich unikatowy wygląd. Jedną z inspiracji jest wykonanie ozdób w postaci plaży wraz z brzegiem morza, co rewelacyjnie będzie się prezentować na każdym stole. Wśród innych propozycji na to, co można zrobić z żywicy, jest stworzenie dekoracyjnej misy. Można tutaj wykorzystać zebrane szyszki i zalać żywicą w kulistej formie. Po stężeniu żywicy wywierca się wnętrze za pomocą otwornicy i wykańcza poprzez szlifowanie.

Sprawdź także:

Poradnik