Blog

3 stycznia 2019

Żywicę poliuretanową na schody zewnętrzne można wykorzystywać zamiast płytek ceramicznych

Przeważnie na schodach znajdujących się przed wejściem do domu kładzione są płytki ceramiczne, które posiadają jednak swoje wady. W naszych warunkach klimatycznych sprawdzają się jedynie przez kilka lat, po czym należy je wymienić, dlatego z pomocą przychodzą nam żywice poliuretanowe na schody zewnętrzne. Szereg korzyści jakie niesie ten innowacyjny surowiec sprawia, że żywice poliuretanowe na schody zewnętrzne sprawdzą się w każdych warunkach.

Jakie właściwości posiada żywica poliuretanowa na schody zewnętrzne? 

Żywica poliuretanowa na schody zewnętrzne to jeden z najdoskonalszych materiałów, które można wykorzystać do stworzenia schodów. Jedną z kluczowych cech jest jej odporność na szeroki zakres temperatur – zimą nie ulega spękaniu, z latem nie topi się. Ponadto żywice poliuretanowe na schody są wysoce wytrzymałe pod względem mechanicznym, tłumią dźwięki, a także mają właściwości antypoślizgowe. 

Łatwe utrzymanie w czystości schodów zewnętrznych z żywicy poliuretanowej 

Żywice poliuretanowe na schody zewnętrzne nanosi się w taki sposób, że całość pozbawiona jest ubytków czy spoin, w których mogłaby się gromadzić woda i zanieczyszczenia. Sprawia to, że żywica poliuretanowa na schodach zewnętrznych jest o wiele łatwiejsza do utrzymania w czystości w porównaniu do płytek. Dodatkowo jest odporna na działanie detergentów, dzięki czemu nawet po wielu latach schody wyglądają rewelacyjnie.

  • Bezbarwna żywica poliuretanowa
  • Żywica poliuretanowa do elektroniki

Żywica poliuretanowa na schody zewnętrzne – jeden ze składników tzw. „kamiennych dywanów” 

Żywice poliuretanowe na schody zewnętrzne wchodzą w skład surowców służących do pokrywania stopni, zwanych potocznie „kamiennymi dywanami”. Są one spoiwem łączącym kruszywo, które jest najbardziej efektownym elementem schodów. Zazwyczaj jest to pokruszony marmur poddany odpowiedniej obróbce, która nadaje krawędziom kamienia nieco zaokrąglonych kształtów. W połączeniu z żywicą poliuretanową na schody zewnętrzne sprawia wrażenie wspomnianego już kamiennego dywanu. 

Możliwość dostosowania koloru żywicy poliuretanowej na schodach do odcienia elewacji budynku 

Wspomniane powyżej mieszanki złożone z kruszywa i żywicy poliuretanowej na schody występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu z łatwością dopasujemy ich odcień to koloru elewacji. Z powodzeniem możemy zastosować żywice poliuretanowe na schody zewnętrzne w jasnych kolorach, często odcieniem przypominającym nadmorski piasek, ale także te w ciemnych barwach. Istnieją także mieszaki z żywicą poliuretanową w efektownym typie melanż, gdzie znajdziemy kruszywa w kolorze bieli, szarości, beży i brązów. 

O czym należy pamiętać przy tworzeniu schodów zewnętrznych z żywicy poliuretanowej? 

Przy nakładaniu żywicy poliuretanowej na schody zewnętrzne trzeba pamiętać przede wszystkim o odpowiednim przygotowaniu pola do pracy. Schody muszą być dobrze wyszlifowane, odtłuszczone i oczyszczone z pyłów. Pierwsze warstwy żywicy służą wyrównaniu powierzchni i identyfikacji ubytków. Wypełnione masą i wyrównane stopnie gotowe są do naniesienia żywicy poliuretanowej. 

Poradnik