Podpowiadamy, jaka pasta polerska do żywicy epoksydowej będzie najlepsza?
Z żywicy epoksydowej możemy wytworzyć wiele obiektów wyróżniających się swoją stylistyką. Surowiec pozwala jednocześnie na bardzo prosty sposób obróbki, w tym na polerowanie nadające wyrobom efektownego połysku. Początkujący wytwórcy szukają sprawdzonych informacji, jaka pasta polerska do żywicy epoksydowej sprawdzi się najlepiej, aby dobrze wykończyć wykonane obiekty. W poniższym wpisie pomagamy w wyborze odpowiedniej pasty polerskiej do żywicy epoksydowej i podpowiadamy, jak prawidłowo wypolerować wykonane wyroby?
Gdzie szukać pasty polerskiej do żywicy epoksydowej?
Powszechnie dostępne są pasty polerskie dedykowane do żywicy epoksydowej, dzięki czemu z łatwością możemy nabyć produkty dedykowane surowcom tego rodzaju. Warto jest korzystać z past polerskich wysokiej jakości od renomowanych producentów, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że stworzone meble, czy dekoracje będą dobrze wykończone. Warto jest zatem skompletować gotowy zestaw przydatny podczas prac z wykorzystaniem żywic syntetycznych, wśród których znajdziemy żywicę, utwardzacz, barwniki oraz pastę polerską.
Zanim przystąpimy do nakładania pasty polerskiej, odpowiednio przygotujmy obiekty stworzone z żywicy epoksydowej
Przed użyciem pasty polerskiej do żywicy epoksydowej należy przygotować odlany element do dalszej obróbki. Na początku całość szlifuje się papierem ściernym o niskiej gradacji, stopniowo przechodząc na papier ścierny o gradacji wyższej jakości. Warto pamiętać, żeby ten proces przeprowadzić kilka dni po wykonaniu odlewu, aby mieć stuprocentową pewność, że obiekt nadaje się do dalszej obróbki. Po szlifowaniu przygotowany odlew czy inny element dokładnie się odkurza, aby pozbyć się pyłu z powierzchni, po czym można przystąpić do użycia pasty polerskiej do żywicy epoksydowej.
Jak używać pasty polerskiej do żywicy epoksydowej?
Po pracach przygotowawczych opisanych powyżej możemy sięgnąć po pastę polerską do żywicy epoksydowej. Proces aplikacji możemy przeprowadzić zarówno ręcznie, jak i mechanicznie. Na początku nabieramy niewielką porcję preparatu i nanosimy ją na nakładkę polerską do szlifierki lub miękką ściereczkę z mikrofibry i ruchami okrężnymi wcieramy w niewielki fragment obiektu. Należy pamiętać, że ściereczka powinna być czysta, dzięki czemu uzyskamy najlepsze rezultaty. Ponadto podczas polerowania przy użyciu pasty polerskiej zmieniamy fragment ściereczki na czysty, aby proces wykańczania stworzonych wyrobów był jak najbardziej efektywny.
Sprawdź również: