Blog

24 listopada 2016

Jak zrobić dekoracje z żywicy epoksydowej?

Żywica epoksydowa stwarza nam możliwość wykonania przepięknych dekoracji

Surowiec, jakim jest żywica epoksydowa, stał się niezwykle popularny w ostatnich latach. Ma ona wszechstronne zastosowanie – od posadzek przemysłowych, aż po dekoracje z żywicy epoksydowej. Konsumenci cenią ten materiał za łatwy sposób obróbki i efektowny wygląd stworzonych wyrobów. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wykonać dekoracje z żywicy epoksydowej, które z pewnością zachwycą każdego. Zachęcamy zatem do lektury.

Gdzie szukać inspiracji na dekoracje z żywicy epoksydowej?

W poszukiwaniach inspiracji na efektowne dekoracje z żywicy epoksydowej pomocne mogą okazać się dostępne powszechnie krótkie filmiki, gdzie twórcy szczegółowo opisują, jak tworzyć dany obiekt, aby prezentował się wyjątkowo. Żywica epoksydowa stwarza nam szerokie pole możliwości stworzenia wyjątkowych dekoracji, a nasza wyobraźnia jest niczym nieograniczona, dlatego warto puścić wodze fantazji i stworzyć oryginalne obiekty, które zachwycą każdego.

Propozycje pięknych dekoracji z żywicy epoksydowej do domu i mieszkania

Z żywicy epoksydowej możemy wykonać dekoracje między innymi w postaci ozdobnych pater na owoce, które dzięki dedykowanym barwnikom możemy z łatwością dopasować do wystroju wnętrza. Wielu twórców chętnie tworzy również dekoracje z żywicy epoksydowej na ścianę, gdzie zatapiane są suszone rośliny, drobne koraliki, a nawet kapsle od butelek.

Meble z żywicy epoksydowej będą wyjątkową dekoracją Twojego domu

Wśród dekoracji z żywicy epoksydowej warto jest wymienić małe stoliki do kawy, których blat stworzony jest z zabarwionej żywicy epoksydowej. Można dodać do niej suszone liście, czy małe szyszki, aby stworzyć oryginalny element dekoracyjny, który możesz wykorzystać we wnętrzu.

Czego potrzebujesz do wykonania dekoracji z żywicy epoksydowej?

Aby wykonać dekoracje z żywicy epoksydowej, zaopatrz się w podstawowe materiały, czyli żywicę, utwardzacz oraz barwniki. W zależności od wielkości obiektu przydadzą się również jednorazowe plastikowe kubeczki lub większe plastikowe naczynia oraz drewniane patyczki do mieszania, jak również formy do odlewania, na przykład silikonowe.

Jak wykonać dekoracje z żywicy epoksydowej?

Większość dekoracji z żywicy epoksydowej opiera się na zalewaniu dekoracyjnych elementów. Dlatego w pierwszej kolejności dobrze jest przygotować wybrane dekoracje do zalania w formach. Następnie możemy przystąpić do przygotowania mieszanki żywicy z dodatkiem barwnika, do której dodaje się utwardzacz według zaleceń umieszczonych przez producenta. Po dokładnym wymieszaniu obiekty zalewa się, pozostawia do zastygnięcia, po czym nadaje się im ostateczną formę poprzez szlifowanie.

Podczas tworzenia dekoracji z żywicy epoksydowej zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Warto jest podkreślić, w czasie tworzenia dekoracji z żywicy powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo, dlatego prace dobrze jest prowadzić w wentylowanym pomieszczeniu. Polecamy założyć również rękawice ochronne i okulary, które osłonią nasze ręce i oczy przed ewentualnym zachlapaniem żywicą epoksydową.

Sprawdź również:

Poradnik