Blog

23 listopada 2016

Jaka żywica do zalewania kanionów?

Podpowiadamy, jaka żywica do zalewania kanionów jest najlepsza?

Wytwórcy mebli i elementów dekoracyjnych z drewna sięgają po różne tworzywa, które pozwalają stworzyć wyjątkowe obiekty, idealnie wpisujące się w wystrój wielu wnętrz. Prym wiodą tutaj głównie syntetyczne żywice, cenione między innymi za bardzo prosty sposób obróbki, a także możliwość nadania wyrobom efektownego wyglądu. Twórcy drewnianych obiektów, na przykład mebli poszukują informacji, jaka żywica do zalewania kanionów będzie najlepsza, co pozwoli wprowadzić nową technikę w swoich pracach. Polecamy zatem lekturę poniższego artykułu, gdzie szczegółowo wyjaśniamy, jaka żywica jest odpowiednia do zalewania kanionów i jakich właściwości nadaje ona wyrobom.

Szerokie możliwości aranżacyjne żywicy do zalewania kanionów

Syntetyczne żywice do zalewania kanionów najczęściej wykorzystywane są do tworzenia pięknych i oryginalnych stołów. Dwa fragmenty drewna umieszczone obok siebie (z czego po jednej ze stron obecne są nierówności charakterystyczne dla nieobrobionego drewna), a przestrzeń między nimi nazywana jest kanionem, który zalewa się żywicą. Możliwości aranżacyjne są tutaj nieograniczone – w zależności od naszych preferencji można w dowolny sposób zabarwić bezbarwną żywicę, wprowadzając określony akcent barwny do drewnianych mebli.

Jaka żywica do zalewania kanionów pozwoli wyeksponować wszelkie walory drewna?

Do zalewania kanionów najlepsza jest żywica epoksydowa, którą powszechnie znajdziemy na rynku. Niewątpliwie wpływa ona na podkreślenie charakteru drewna i wyodrębnienie z niego wszystkiego, co najlepsze. Słoje, naturalne wżery i ubytki są świetnie wyeksponowane dzięki żywicy epoksydowej, które wyglądają na znacznie wyraźniejsze, przez co stół, czy inny mebel świetnie prezentuje się we wnętrzu.

Żywica epoksydowa do zalewania kanionów – jakich właściwości nadaje ona tworzonym wyrobom?

Warto wspomnieć, że żywica epoksydowa do zalewania kanionów wpływa nie tylko na efektowny wygląd wytworzonych obiektów. Są one także wytrzymałe na szereg czynników, dzięki czemu tworzone wyroby mogą nam posłużyć przez wiele lat. Przede wszystkim żywica do zalewania kanionów sprawia, że obiekty są wytrzymałe na uderzenia i zarysowania, jak również zalanie wodą, czy częste czyszczenie, nawet silnymi substancjami. Jak widać meble, w tym stoły żywiczne to rewelacyjna propozycja do aranżowania wystroju wnętrz domowych, ale także firmowych. Wykorzystując je w gabinecie, czy w pokoju konferencyjnym będziemy mieć pewność, że będą trwałym meblem, który jednocześnie będzie przyciągał spojrzenia.

Jak używać żywicy do zalewania kanionów?

Epoksydowa żywica do zalewania kanionów jest bardzo prosta w użyciu. Na początku należy wykonać formę z pleksy, w której umieścimy fragmenty drewna w taki sposób, aby stworzyć między nimi wspomniany wyżej kanion. Następnie przygotowujemy mieszankę żywicy oraz utwardzacza, zgodnie z zaleceniami producenta i w zależności od pożądanego efektu, dodajemy również barwnik. Całość mieszanki wylewamy między fragmenty drewna i czekamy, aż wystygnie. Na końcu formę usuwamy, wytworzony obiekt szlifujemy i zabezpieczamy lakierem.

Sprawdź także:

Poradnik