Płynna membrana hydroizolacyjna – nowoczesny środek o wszechstronnym zastosowaniu
W nowoczesnym budownictwie stawia się na innowacyjne technologie, które nadają budynkom wyjątkowych właściwości i znacznie skracają czas prac. Są to tylko niektóre z wielu zalet, jakimi wyróżniają się płynne membrany hydroizolacyjne. Warto dodać, że płynne folie hydroizolacyjne są łatwe w aplikacji, tworząc jednocześnie trwałe powłoki chroniące przed wilgocią czy utratą ciepła z obiektów.
Właściwości płynnej membrany hydroizolacyjnej
Płynne membrany hydroizolacyjne są coraz częściej obecne w budownictwie mieszkaniowym, budowie obiektów biurowych czy usługowych. Mają one szereg zalet, które przekładają się na ich popularność:
– wykorzystując płynną membranę hydroizolacyjną, można stworzyć trwałą, jednolitą powłokę, zabezpieczającą przed działaniem wilgoci, także w przypadku spoin czy miejsc styku dwóch powierzchni
– utworzona powłoka jest elastyczna i nie kruszy się
– płynna folia hydroizolacyjna wyróżnia się wyjątkową trwałością – średnio producenci deklarują gwarancję trwałości na 10 lat, a nawet i dłużej
– stosując płynną membranę hydroizolacyjną, budynki zyskują lepsze właściwości pod względem tłumienia dźwięków czy utraty ciepła.
Gdzie wykorzystuje się płynną folię hydroizolacyjną?
Płynna folia hydroizolacyjna ma szerokie możliwości zastosowań. Doskonale sprawdza się ona, jako warstwa zabezpieczająca dach przed działaniem wody opadowej. Tego rodzaju surowiec stosuje się również w przypadku zabezpieczania ścian podczas montażu okien, ponadto świetnie sprawdza się do tworzenia powłok na basenach i pływalniach.
Jak pracować z płynną membraną hydroizolacyjną?
W zależności od wybranego rodzaju płynnej membrany hydroizolacyjnej sposób jej aplikacji nieco się różni. Można aplikować membrany za pomocą szerokiego wałka, ale chętnie wybiera się także metodę natryskową, która znacznie skraca czas przeprowadzanych prac. Nanoszenie płynnej membrany hydroizolacyjnej na małej powierzchni, na przykład wokół okien najczęściej przeprowadza się z użyciem małego pędzla. Opisywane membrany schną dosyć szybko – po kilku godzinach można przystąpić do dalszych prac budowlanych.
Sprawdź także: