Blog

15 czerwca 2020

Posadzka żywiczna – efekt lustra – jak stworzyć wnętrze przyciągające uwagę?

Efektowny wygląd to największa zaleta żywicznej posadzki z efektem lustra

Posadzka żywiczna efekt lustra zyskała swoją nazwę dzięki połyskującej stylistyce, która w sposób szczególny przyciąga uwagę. Tego typu posadzka efektownie prezentuje się w najważniejszym miejscu domu, czyli w salonie. Warto jednak wykorzystać posadzkę żywiczną z efektem lustra w siedzibach firm, gdzie doskonale sprawdzi się w przestrzeni biurowej. Nadaje ona wnętrzom unikatowego, często ekskluzywnego charakteru, dzięki czemu wskaże ona na rangę firmy, w której zastosowano taką posadzkę.

W jakich wnętrzach sprawdzi się posadzka żywiczna z efektem lustra?

Żywiczną posadzkę z efektem lustra można zastosować w wielu typach wnętrz. W przypadku domów warto wyeksponować ją w pokoju dziennym, z kolei w firmach polecane są w miejscach, gdzie odbywają się spotkania biznesowe. Należy zaznaczyć, że posadzki żywiczne z efektem lustra wyróżnia nie tylko piękny wygląd, ale także ich wysoka użyteczność. Odporność na zalanie i wytrzymałość mechaniczna sprawia, że można wykorzystać ją również w łazienkach czy kuchniach, gdzie będą doskonałą oprawą dla całego wnętrza.

Możliwości aranżacyjne z użyciem posadzek żywicznych z efektem lustra

Syntetyczne żywice stosowane do tworzenia posadzek, na przykład epoksydowe i poliuretanowe pozwalają na odwzorowanie przeróżnych wariantów dekoracyjnych, zgodnych z życzeniem klienta. Barwniki i pigmenty dodawane do żywic syntetycznych umożliwiają tworzenie unikatowych posadzek, z czego największym zainteresowaniem cieszą się te w kolorystyce z dominującą czernią. Chętnie wykorzystuje się także kontrastujące aplikacje w postaci żyłek w kolorze bieli czy szarości. Wnętrze z użyciem żywicznych posadzek z efektem lustra jest charakterne i przykuwające wzrok. Warto dodać, że tworzone są także projekty połyskujących posadzek wykorzystujące nieco żywsze odcienie – jednak niezależnie od wybranej barwy podłogi, każda posadzka żywiczna z efektem lustra będzie prezentowała się wyjątkowo.

Jak wygląda proces tworzenia posadzki żywicznej z efektem lustra?

Najczęściej posadzki żywiczne z efektem lustra tworzone są przez firmy specjalizujące się w aplikacji mas żywicznych na podłogę. Dzięki temu mamy również pewność, że wszelkie prace będą wykonane z wysoką precyzją, co wpłynie na efekt końcowy. Należy jednak zwrócić uwagę, że aplikację żywicy pod posadzkę z efektem lustra musi poprzedzać odpowiednie przygotowanie podłoża. Mowa tutaj głównie o jego wyrównaniu, do czego najczęściej wykorzystuje się masę samopoziomującą. Po dokładnym odkurzeniu, odtłuszczeniu i zagruntowaniu podłoża można przystąpić do zasadniczej części tworzenia posadzki żywicznej z efektem lustra, czyli aplikacji żywicy na podłoże. Po dokładnym odkurzeniu, odtłuszczeniu i zagruntowaniu podłoża można przystąpić do zasadniczej części tworzenia posadzki żywicznej z efektem lustra, czyli aplikacji żywicy na podłoże za pomocą wałka lub specjalnej szczotki.

Zobacz także:

Poradnik