Blog

7 grudnia 2020

Podpowiadamy, co można zalać żywicą, by uzyskać wyjątkowy efekt?

Żywice syntetyczne dają szerokie pole możliwości wykorzystania zarówno w przemyśle, jak i w tworzeniu rękodzieła. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z tego typu surowcem zastanawia się, co można zalać żywicą. Ogromną zaletą żywic syntetycznych jest możliwość stworzenia unikatowych przedmiotów, które z pewnością będą przyciągały uwagę. Ich oryginalny charakter sprawia, że są one świetną propozycją na prezent dla bliskiej osoby czy przeznaczonych jako ozdobę wnętrza. Zatem co można zalać żywicą?Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszym wpisie.

Jedynie wyobraźnia ogranicza nas w tym, co można zalać żywicą?

Kwestie tego, co można zalać żywicą, odnoszą się w głównej mierze do naszej wyobraźni. Wykorzystując zalewanie żywicą, warto stworzyć między innymi meble z charakterystycznym efektem rzecznym, gdzie fragmenty drewna zalewa się żywicą w pożądanym kolorze. W technice zalewania żywicą poza stworzonym samodzielnie kolorem tworzywa wykorzystuje się zestawienia z suszonymi kwiatami, liśćmi roślin, a nawet kamieniami. Nie zapominajmy także o brokacie i innych połyskliwych drobinkach – jak widać wszystko to, co można zalać żywicą, uzależnione jest od pomysłu na stworzenie oryginalnego wyrobu.

Zastanawiasz się, co można zalać żywicą? Poszukaj inspiracji?

Osoby początkujące poszukują sprawdzonych inspiracji, odnośnie tego, co można zalać żywicą. Dostępne tutoriale w formie wideo są doskonałą bazą pomysłów. Warto dodać, że poza najważniejszą kwestią, czyli tym, co można zalać żywicą, znajdziemy także cały proces przygotowania określonego wyrobu.

Zobacz, co można zalać żywicą

Do zalewania żywicą nadaje się wiele różnych wyrobów. Najczęściej wykorzystywane jest drewno w różnych kombinacjach, co pozwala na stworzenie produktów łączących cechy nowoczesności i stylu rustykalnego. Doskonale sprawdzają się także surowce możliwe do znalezienia w lesie czy w parku, na przykład szyszki. Po zalaniu ich żywicą i odpowiednim wyszlifowaniu oraz wierceniu powstają miski, świeczniki, a nawet lampy w wielu różnych kształtach.

Przedmioty przydatne podczas zalewania żywicą

Po sprawdzeniu, co można zalać żywicą, warto jest przystąpić do kompletowania gadżetów niezbędnych do pracy nad rękodziełem, czyli przede wszytkim:

– plastikowe naczynia z miarką, które pozwolą na odmierzanie odpowiednich proporcji żywicy syntetycznej oraz utwardzacza, a także ich mieszanie

– drewniane patyczki, dzięki którym możliwe jest dokładne wymieszanie obu odczynników

– szlifierki i papier ścierny są niezbędne w obróbce i wykańczaniu przedmiotów wykonanych z żywicy, nadając im ostateczny kształt i profil

– nie zapominajmy również o formach silikonowych – są one wybierane głównie przez osoby tworzące niewielkie obiekty, takie jak biżuteria czy małe obrazki

– osobom chcącym stworzyć nieco większe obiekty, na przykład stoły, z pewnością przydadzą się fragmenty listewek drewnianych czy pleksy, dzięki którym można stworzyć dużą formę do zalewania żywicą.

Sprawdź także:

Poradnik