Naprawa bezspoinowego pokrycia dachowego

Pokrycia dachowe rodzaje – jakie warto wziąć pod rozwagę? Czy mamy bezspoinowe pokrycia dachu?

 

Czy istnieje bezspoinowe pokrycie dachu?  Dlaczego właśnie bezspoinowe? Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to kluczowy element decyzyjności w zakresie budowlanej i projektowej problematykiPokrycia dachu mogą być naprawdę różnorodne. Na rynku dostępnych jest wiele ich form, jak chociażby: popularna papa termozgrzewalna, modna blachodachówkagont bitumiczny czy też gont drewniany, dachówka z cementu i w końcu tradycyjna dachówka ceramiczna, a także arkuszowa postać w formie: membrana dachowa pcv czy membrana dachowa epdm. Każdy z wymienionych rodzajów pokryć dachowych to jednak struktura wymagająca łączeń i spoin, niejednolita. A bardzo łatwo wywnioskować, iż każde takowe łączenie, dylatacja to zmniejszenie poziomu wodoszczelności powierzchni dachu, bowiem woda i wilgoć łatwiej mogą przenikać do wewnątrz. Dlatego też rozpoczęto poszukiwania pokrycia dachowego jakim jest bezspoinowe pokrycie dachu.

 

Bezspoinowe pokrycie dachu – półpłynny, nowoczesny produkt bez wszelkich łączeń

 

Bezspoinowe pokrycia dachu to nowoczesny produkt w pólpłynnej postaci, mogący mieć przezroczystą, bądź konkretną kolorystykęMembrana dachowa płynna tworzy na powierzchni dachu jednolitą, bezszwową, bez jakichkolwiek łączeń powłokę o wielu korzystnych właściwościach. Powłoka ta nade wszystko spełnia właściwość, jakże istotną jak: hydroizolacja dachuPowłoka bezspoinowego dachu cechuje się dużą elastycznością, a także wytrzymałością na mechaniczne uszkodzenia i wysokie oraz niskie temperatury powietrza. Może być w prosty sposób nałożona, za pomocą nieskomplikowanych narzędzi, jak wałek, pędzel czy pistolet do natrysku.

Ważnym atutem jest możliwość położenia na każdym rodzaju poszycia dachowego, bez konieczności jego uprzedniego zrywania, co ogranicza znacznie koszty naprawy dachu.

 

Naprawa dachu bezspoinowego – szybka i skuteczna metoda

 

Bezspoinowy dach to w 100% ekologiczny i nieszkodliwy produkt, będący efektem długoletnich badań nad jego składem, badań i doświadczeń naukowców i praktyków. Jest to produkt z poliuretanowej masy żywicznej, który tworzy idealną jednolitą, gumowatą powłokę o wysokiej elastyczności, odporności na uszkodzenia mechaniczne i duże wahania temperatur oraz promieniowanie UV. Naprawa dachu bezspoinowego jest w tym wypadku naprawdę prosta i nie wymaga użycia specjalistycznych urządzeń do aplikacji. Wystarczą nawet wałek czy pędzel.
Zapoznaj się z innymi wpisami blogowymi:
Kategorie

Tagi