Blog

24 stycznia 2021

Jakie są zalety posadzki z żywicy?

Wielu z nas przywiązuje szczególną wagę do wystroju przestrzeni domowej czy biurowej. Warto rozważyć stworzenie w pomieszczeniach posadzki z żywicy, wyróżniającej się szczególnymi walorami estetycznymi. Co prawda nie jest to dominujący element wystroju domów czy biur, ale w ostatnich latach zyskuje on ogromną popularność. Z tego powodu potencjalni konsumenci zastanawiają się, jakie są zalety posadzki z żywicy. Jest to jedna z kluczowych kwestii, które decydują o stworzeniu tego typu posadzki. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, jakie są zalety posadzki z żywicy.

Zalety posadzki z żywicy wynikają z budowy chemicznej wykorzystywanego surowca

O tym, jakie są zalety posadzki z żywicy, decyduje budowa chemiczna żywic syntetycznych. Są one polimerami, posiadające grupy funkcyjne, powtarzane wiele razy, które połączone są wzajemnymi wiązaniami. Wspomniane grupy funkcyjne odpowiadają za szereg zalet posadzek z żywicy. Co istotne, w przypadku żywic syntetycznych między cząsteczkami powstają mostki, tworzące trójwymiarową sieć. Z tego powodu główną zaletą posadzek z żywicy jest ich duża odporność chemiczna na różnego typu związki, na przykład wiele kwasów, co ma ogromne znaczenie na przykład w laboratoriach.

Szerokie możliwości zastosowania to jedna z kwestii, jakie są zalety posadzki z żywicy

Powyżej przedstawiliśmy, jakie są zalety posadzki z żywicy w związku z ich budową chemiczną. Warto tutaj dodać, że te właściwości przekładają się na ogromne możliwości zastosowania posadzek z żywicy w różnego typu pomieszczeń i obiektów. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach przemysłowych, ale coraz częściej są wybierane przez konsumentów jako element wystroju domu czy mieszkania.

Jakie są zalety posadzki z żywicy pod względem estetycznym?

Jedną z głównych zalet posadzki z żywicy jest jej oryginalny wygląd. Żywice syntetyczne są na ogół bezbarwne, można jednak podać do nich barwne proszki, które nadają kolor całej żywicy. Dzięki temu możliwe jest odwzorowanie przeróżnych wzorów. Jednolite posadzki żywiczne prezentują się elegancko, ale polecamy rozważyć stworzenie oryginalnej podłogi, na przykład z motywami kamieni – marmuru czy granitu.

Jakie są zalety posadzki żywicy pod kątem utrzymania jej w czystości?

Wśród zalet posadzki z żywicy należy wymienić przede wszystkim jej trwałość, dzięki czemu służy ona przez bardzo długi czas. Posadzki żywiczne są także łatwe do utrzymania czystości. Odporne są na działanie detergentów i szorowanie i co niezwykle ważne, nie chłoną wody i nie pęcznieją. Ponadto nałożona warstwa żywicy jest jednolita, w związku z czym nie posiada żadnych szczelin, które w przyszłości mogłyby się rozchodzić czy przepuszczać wodę.

Posadzki żywiczne tworzone przez firmę Alchimica posiadające wiele zalet

Firma Alichimica specjalizuje się między innymi w tworzeniu przemysłowych posadzek żywicznych. Zachęcamy zatem do kontaktu z nami – doradzimy najlepsze rozwiązania pod względem tego, jaki dobrać rodzaj żywicy do pomieszczenia i warunków, jakie w nim panują.

Zobacz również:

Poradnik