Blog

15 lipca 2020

Czym wyróżniają się posadzki żywiczne grubowarstwowe?

Posadzka żywiczna grubowarstwowa – pomysł na funkcjonalną i efektową posadzkę

Syntetyczne posadzki stworzone z żywic cieszą się ogromnym uznaniem ze względu na wysoką funkcjonalność połączoną ze świetnym wyglądem. Warto zwrócić uwagę między innymi na posadzki żywiczne grubowarstwowe. Najczęściej wykorzystuje się je w obiektach przemysłowych, w których mamy do czynienia z ruchem ciężkich pojazdów czy w miejscach, gdzie obecne są ciężkie maszyny stosowane w produkcji różnego typu wyrobów. Jednak coraz częściej wiele osób decyduje się na aplikację żywicznych posadzek grubowarstwowych w swoich domach, co stanowi bardzo dobre rozwiązanie zastępujące klasyczne płytki ceramiczne czy panele podłogowe.

Jaka jest grubość posadzek żywicznych grubowarstwowych?

Posadzki żywiczne grubowarstwowe posiadają finalną grubość sięgającą około 2-4 milimetrów. Wydawać by się mogło, że jest to dosyć cienka warstwa, ale należy zwrócić uwagę, że syntetyczne żywice aplikowane na posadzkach wyróżniają się unikatową budową chemiczną, co decyduje o funkcjonalności żywicznej posadzki grubowarstwowej. Jej polimerowa budowa sprawia, że nawet kilkumilimetrowa warstwa masy żywicznej nadaje wyjątkowej wytrzymałości posadzkom, które sprawdzają się przez bardzo długi czas.

Zalety żywicznych posadzek grubowarstwowych

Grubowarstwowe posadzki żywiczne są chętnie wybierane z powodu szeregu zalet, wśród których najczęściej wymienia się:

– wyjątkową trwałość – tego typu posadzka sprawdza się przez wiele lat

– wysoka wytrzymałość mechaniczna na duży nacisk oraz tarcie

– odporność na działanie czynników chemicznych, w tym wielu kwasów, zasad i detergentów służących do czyszczenia

– antypoślizgowy charakter, dzięki czemu poruszanie się po posadzce jest bezpieczne, co sprawdza się w zakładach pracy

– żywiczne posadzki grubowarstwowe wyróżniają się łatwym sposobem utrzymania w czystości.

Szczególnie trwałe grubowarstwowe posadzki żywiczne kwarcowe

Najdłuższą żywotnością spośród wszystkich posadzek żywicznych grubowarstwowych cieszą się te, które wzbogacane są piaskiem kwarcowym. Tego typu posadzki szczególnie pożądane są w miejscach takich jak:

-zakłady przemysłu spożywczego

– ubojnie i mleczarnie

– browary

– rampy załadowcze

– zakłady opieki zdrowotnej itp.

Zastosowanie kwarcu w grubowarstwowych posadzkach żywicznych przekłada się na ich większą wytrzymałość mechaniczną. Dzięki temu znajdują one zastosowanie w miejscach narażonych na duży nacisk, jak również ruch pojazdów.

Poszukujesz sprawdzonych usług w zakresie tworzenia żywicznych posadzek grubowarstwowych? Skontaktuj się z nami

Osobom zainteresowanym aplikacją grubowarstwowych posadzek żywicznych, polecamy kontakt ze specjalistami Alchimica. Nasza firma specjalizuje się w montażu różnego typu posadzek przemysłowych, które warto wykorzystać w magazynach czy w fabrykach. Oprócz tworzenia posadzek żywicznych grubowarstwowych oferujemy także wiele innych usług, które polecane są firmom, dlatego zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Alchimica.

Zobacz również:

Poradnik