Blog

15 sierpnia 2020

Czym wyróżnia się posadzka żywiczna do kotłowni?

Dlaczego posadzka żywiczna do kotłowni jest najlepszym rozwiązaniem?

Posadzki wykonane z żywicy syntetycznej podbijają serca konsumentów, którzy chętnie instalują je w swoich domach, ale także w firmowych biurach i zakładach produkcyjnych. Sprawdzają się one w wielu typach pomieszczeń narażonych na stały kontakt z wilgocią czy na działanie czynników mechanicznym. Dobrym pomysłem jest zastosowanie posadzki żywicznej do kotłowni, która sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. O korzyściach wynikających z wykorzystania posadzki żywicznej do kotłowni możecie przeczytać w najnowszym artykule poniżej.

Najważniejsza cecha posadzek żywicznych do kotłowni, czyli niepalność

W kotłowniach obecne są w większości piece dwufunkcyjne ogrzewające dom i wodę użytkową. Ze względu na panujące w tym pomieszczeniu warunki, należy zwrócić szczególną uwagę na niepalność podłogi. Żywiczna posadzka do kotłowni jest tutaj doskonałym wyborem, ponieważ w przypadku wystąpienia pożaru nie ulega podpaleniu i przenoszeniu ognia poprzez podłogę na dalsze pomieszczenia. Jak widać posadzki żywiczne do kotłowni warto wykorzystać w budynkach, zapewniając sobie tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wysoka nośność posadzek żywicznych do kotłowni

O użyteczności posadzek żywicznych do kotłowni decyduje również ich wysoka nośność. Tego typu podłogi są elastyczne, a przy tym wytrzymałe na nacisk, dlatego sprawdzają się w kotłowniach, gdzie znajdują się piece, których masa sięga kilkuset kilogramów. Nie zapominajmy, że w wielu domach pomieszczenia te służą również do przechowywania różnego typu atrybutów – również na te kwestie odpowiadają żywiczne posadzki do kotłowni. Wytrzymują one nacisk ciężkich regałów i odporne są na zarysowania.

Posadzki żywiczne do kotłowni są proste do utrzymania w czystości

Żywiczna posadzka do kotłowni jest doskonałym rozwiązaniem ze względu na łatwe utrzymywanie w czystości. Przeważnie wystarczy przemywać powierzchnię podłogi jedynie z wykorzystaniem wody i mopów z mikrofibry. W przypadku wystąpienia silniejszych zabrudzeń można posłużyć się ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, co pozwoli skutecznie doczyścić posadzkę z żywicy do kotłowni. Polecamy zwrócić uwagę także na proces aplikacji żywicy na posadzkę w żywicy. Przygotowaną wcześniej masę żywiczną rozprowadza się na podłożu na przykład z użyciem wałka. Cały proces aplikacji żywicy przeprowadza się stosunkowo szybko, a po 24-48 godzinach posadzka żywiczna w kotłowni jest gotowa do użytkowania.

Zobacz także:

Poradnik