Blog

13 maja 2024

Renowacja dachu hali sportowej – przykładowe realizacje

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo to idealne rozwiązanie hydroizolacyjne dla hal sportowych

Hala sportowa w Górznie (powiat garwoliński)

Dach z płyty warstwowej po uszczelnieniu w systemie Hyperdesmo – hala sportowa w Górznie (pow. garwoliński)

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo to rozwiązanie opracowane do renowacji nieszczelnych/wyeksploatowanych pokryć dachowych. W tym artykule chcemy przybliżyć kilka realizacji – renowacji szczelności dachów hal sportowych w różnych regionach Polski, do wykonania każdej z nich zastosowano system płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo.

 

Zielona Góra, WOSiR – renowacja dachu z płyty warstwowej (2000mkw)

W 2019 r. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji podjął decyzję o wykonaniu renowacji szczelności dachu z płyty warstwowej wielofunkcyjnej hali sportowej zlokalizowanej w Drzonkowie. Obiekt na co dzień jest wykorzystywany jako hala z kortami tenisowymi, ale regularnie odbywają się w nim różne wydarzenia, w tym koncerty i imprezy targowe o zasięgu regionalnym.

 

Gmina Górzno, powiat garwoliński – renowacja dachu z płyty warstwowej (3000mkw)

W 2017 r. w Górznie zakończyła się budowa hali sportowej, której dach został wykonany z płyty warstwowej. Niestety już po kilku latach pojawiły się przecieki. W pierwszym okresie były one doraźnie naprawiane, jednakże w 2020 r. zapadła decyzja o tym, aby przeprowadzić renowację szczelności, która ostatecznie i trwale rozwiąże ten problem. W 2021 r. współpracująca z nami firma wykonawcza wykonała aplikację płynnej membrany Hyperdesmo-ADY-610 w kolorze białym, co nie tylko rozwiązało problem ze szczelnością, ale także pozwoliło podnieść właściwości energetyczne obiektu dzięki wysokim parametrom refleksyjności promieni słonecznych tego produktu.

 

Warszawa, hala Klubu Sportowego Warszawianka – renowacja dachu z papy (2000mkw)

Halę szermierki KS Warszawianka wzniesiono w latach ’70 XX w., a w kolejnych dekadach powiększono ją przez dobudowanie kolejnej części. W ten sposób powstała dylatacja, która w wyniku dość intensywnej pracy konstrukcji, stała się źródłem przecieków.  Przez szereg lat klub radził sobie z przeciekami przeprowadzając doraźne naprawy, jednakże w roku 2021 zapadła decyzja o kompleksowej, pełnopowierzchniowej renowacji dachu papowego w systemie Hyperdesmo.

Hala sportowa KS Warszawianka po renowacji dachu

Stronie Śląskie, woj. dolnośląskie – kompleks szkolny z salą gimnastyczną, renowacja dachu z membraną PVC 2500mkw

Jesienią 2019 r. współpracująca z nami firma wykonawcza z Dolnego Śląska wykonała renowację pokrycia dachowego z wyeksploatowanej membrany PVC wykorzystując system płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo. Obok budynku lekcyjnego, prace hydroizolacyjne dachu objęły również salę gimnastyczną.

Miedzna, woj. mazowieckie – hala sportowa z płyty warstwowej 1500mkw

W 2023 r.gmina Miedzna uzyskała dofinansowanie na instalację paneli fotowoltaicznych wraz z renowacją szczelności dachu z płyty warstwowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki. Prace zrealizowano z wykorzystaniem systemu Hyperdesmo o właściwościach wysokorefleksyjnych, co obok skutecznego i trwałego rozwiązania problemu przecieków na zamkach płyt warstwowych dodatkowo podniosło walory energetyczne obiektu nadając dachowi parametry „chłodnego dachu”.

Borykasz się z problemem nieszczelnego dachu? Skontaktuj się z zespołem Alchimcia Polska

Realizacje