Blog

10 maja 2020

Co można stworzyć dzięki fluorescencyjnej żywicy epoksydowej?

Żywica epoksydowa fluorescencyjna znajduje zastosowanie głównie w rękodziele, gdzie wytwórcy ozdób czy biżuterii tworzą z jej wykorzystaniem małe dzieła sztuki. O wyjątkowości fluorescencyjnej żywicy epoksydowej decyduje jej wygląd dostrzegalny po zmroku. Stworzone w ten sposób dekoracje ścienne z pewnością okażą się niebanalną formą ozdabiania wnętrz, dzięki czemu zyska ono wyjątkowego klimatu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem dotyczącym możliwości wykorzystania fluorescencyjnej żywicy epoksydowej.

Bogata paleta barw fluorescencyjnej żywicy epoksydowej

Wyraźny barwny motyw widoczny w żywicy epoksydowej fluorescencyjnej uzyskuje się dzięki zastosowaniu dedykowanych pigmentów. Najczęściej wykorzystuje się żywicę przygotowaną z dodatkiem pigmentu niebieskiego, zielonego bądź fioletowego. Warto jednak zwrócić uwagę, że dostępne są także inne kolory, w tym ciepłe odcienie żółci, pomarańczy i czerwieni, jak również barwy różowa i biała.

Z żywicy epoksydowej fluorescencyjnej można stworzyć oryginalne obrazy

Epoksydowa żywica fluorescencyjna pozwala na wykonanie między innymi obrazów, które chętnie stosowane są do dekorowania wnętrz zamiast obrazów olejnych czy akwareli. Obrazy powstające dzięki fluorescencyjnej żywicy epoksydowej przykuwają uwagę zwłaszcza po zmroku, które pod wpływem padającego światła UV emitują wyraźną, kolorową poświatę. W ten sposób można przygotować efektowne dekoracje do dziecięcego pokoju, na przykład w postaci gwiazdek umieszczanych na suficie, które będą imitować nocne niebo.

Oryginalna lampa z żywicy epoksydowej fluorescencyjnej do drewna

Żywica fluorescencyjna epoksydowa do drewna rewelacyjnie sprawdza się do produkcji unikatowych dodatków wnętrzarskich, do jakich można zaliczyć lampy. W tym celu należy wykonać z drewnianych listew bądź fragmentów pleksy specjalnej formy, która będzie bazą do wylania masy żywicznej. Do środka dodajemy wybrane kawałki drewna i całość zalewamy fluorescencyjną żywicą epoksydową do drewna. Po zastygnięciu masy, wnętrze należy wywiercić i dodać do środka na przykład taśmy LED, które rozświetlą lampę.

Czym wyróżnia się żywica epoksydowa fluorescencyjna ekologiczna?

Na rynku dostępna jest także fluorescencyjna ekologiczna żywica epoksydowa. Wyróżnia ją wykorzystywanie substancji nietoksycznych, w tym wody. Dzięki czemu jest ona znacznie bezpieczniejsza podczas tworzenia różnego typu wyrobów.

Jak pracować z epoksydową żywicą fluorescencyjną?

Prace związane z wykorzystaniem epoksydowej żywicy fluorescencyjnej, podobnie jak z innymi substancjami chemicznymi wymaga zachowania odpowiednich środków ostrożności. W tym celu należy zapewnić ochronę dróg oddechowych poprzez zastosowanie maski. Warto także przeprowadzać prace w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, które będzie poddawane częstemu wietrzeniu. Ponadto podczas wylewania fluorescencyjnej żywicy epoksydowej do form polecamy ubierać rękawice, które ochronią skórę rąk przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Zobacz także:

Poradnik