Blog

21 lutego 2016

Co możemy wykonać z żywicy epoksydowej do zalewania?

Zobacz, co możesz zrobić z żywicy epoksydowej do zalewania

Żywica epoksydowa do zalewania stwarza szerokie pole możliwości. Najczęściej stosowana jest ona do tworzenia różnego typu dekoracji. Wykorzystując żywicę epoksydową do zalewania, możemy wykonać efektowne misy na owoce, małe figurki, obrazy, a nawet biżuterię – bransoletki, kolczyki, wisiorki czy pierścionki. Sięgając po żywicę epoksydową do zalewania, możemy stworzyć świetnie prezentujące się lampki stojące, będące oryginalnym elementem wnętrza, a nawet meble. Żywica epoksydowa do zalewania nadaje się do tworzenia blatów stołów, które stają się niebanalnym akcentem na tle całego pomieszczenia. Wykorzystując tego typu surowce, możemy zatapiać przeróżne elementy dekoracyjne – suszone kwiaty, kamyczki czy szyszki. Jak widać, żywica do zalewania ma nieograniczone możliwości, w tym przypadku ogranicza nas tak naprawdę tylko wyobraźnia. Gwarantujemy, że każdy obiekt wykonany z jej użyciem będzie prezentował się wyjątkowo.

Jaką żywicę epoksydową do zalewania wybrać?

Dostępne na rynku żywice epoksydowe do zalewania występują w dwóch postaciach:

– żywicach jednoskładnikowych

– żywicach dwuskładnikowych.

Różnica między nimi odnosi się do składników, z jakich stworzone są żywice epoksydowe do zalewania. Te jednoskładnikowe mają w jednym produkcie utwardzacz oraz żywicę, przez co od razu są one gotowe do pracy. Z kolei dwuskładnikowe żywice do zalewania dostępne są w zestawach, gdzie mamy do dyspozycji osobno żywicę i utwardzacz, które należy zmieszać w proporcjach według zaleceń producenta, po czym można przystąpić do pracy.

Jak pracować z żywicą epoksydową do zalewania?

Żywica epoksydowa do zalewania jest bardzo łatwa w obróbce – do opakowań od producenta dołączone są instrukcje dotyczące łączenia żywicy oraz utwardzacza. Warto zadbać o odpowiednie wentylowanie wnętrz podczas prac z żywicą epoksydową do zalewania, a także o ochronę rąk poprzez stosowanie rękawiczek.

Żywica epoksydowa do zalewania – zestawy startowe dla początkujących

Żywica epoksydowa do zalewania dostępna jest w tak zwanych „zestawach startowych”, czyli produktach przeznaczonych dla osób, które pragną nauczyć się pracy z syntetycznymi żywicami, dzięki którym mogą stworzyć unikatowe dekoracje czy obiekty. Zestawy startowe z żywicą epoksydową do zalewania zawierają foremki służące do zalewania oraz małe porcje żywic. Są one doskonałą podstawą do nauki tworzenia drobnego rękodzieła, a z czasem coraz większych obiektów, na przykład mebli, mis czy lamp.

Zobacz także:

Poradnik