Blog

10 lutego 2021

Żywica epoksydowa dla początkujących – jak zacząć prace z żywicami syntetycznymi?

Żywica epoksydowa bezbarwna jest świetną bazą do nauki pracy z żywicami

W ostatnich kilkunastu latach żywica epoksydowa stała się niezwykle popularna w naszym kraju, gdzie ma szerokie możliwości zastosowań. Wiele osób pragnących rozpocząć pracę z tego typu surowcem poszukuje żywicy epoksydowej dla początkujących. Występuje ona w postaci bezbarwnej, którą można w łatwy sposób zabarwić, sięgając po dedykowane do żywic pigmenty w różnych odcieniach. Warto dodać, że wielu producentów żywic udostępnia swoim klientom krótkie, aczkolwiek treściwe broszury dotyczące żywic epoksydowych dla początkujących. Zawierają one informacje, jak z nimi pracować i co można dzięki nim stworzyć.

Wykorzystując bezbarwną żywicę epoksydową do drewna, stworzysz efektowne dekoracje, a nawet meble

Większość osób rozpoczynających prace z żywicami epoksydowymi, decyduje się na stworzenie oryginalnego mebla dzięki zastosowaniu epoksydowej bezbarwnej żywicy do drewna. Jednym z najprostszych, ale i najbardziej efektownych pomysłów jest wykonanie małego stolika z popękanego plastra drewna. Po wykonaniu prostej formy można w miejsca pęknięć wylać porcję żywicy zabarwionej pigmentami. Gdy żywica stężeje, całość szlifuje się na przykład papierem ściernym i zabezpiecza lakierem.

Żywica epoksydowa bezbarwna do betonu pozwoli stworzyć posadzkę w domu

Wśród żywic epoksydowych dla początkujących wymienia się także te surowce, które służą do wykańczania budynków, na przykład domów i mieszkań. Tutaj najlepiej sprawdza się epoksydowa żywica bezbarwna do betonu. Z jej użyciem można w prosty sposób wykonać posadzkę, która będzie funkcjonalna przez długi czas, tj. odporna pod względem mechanicznym, a także na częste czyszczenie. Proces aplikacji bezbarwnej żywicy epoksydowej do betonu odbywa się za pomocą wałka lub płaskiej szczotki, co znacznie ułatwia i przyspiesza prace.

Bezbarwna żywica epoksydowa UV sprawdza się do tworzenia wyrobów przechowywanych na zewnątrz

Osoby stykające się z żywicami dla początkujących trafiają często na bezbarwne żywice epoksydowe na zewnątrz, które stosowane są do tworzenia obiektów przechowywanych poza domem. Szczególną uwagę warto zwrócić na epoksydową żywicę bezbarwną UV, która nie żółknie pod wpływem światła słonecznego. Wyroby wykonane z jej użyciem są nie tylko trwałe, ale także dobrze prezentują się przed długi czas.

Dzięki żywicy epoksydowej bezbarwnej do biżuterii stworzysz oryginalne dodatki do stylizacji

Wykorzystując bezbarwną żywicę epoksydową do biżuterii, można stworzyć wiele unikatowych wisiorków, bransoletek czy kolczyków, które nie umkną niczyjej uwadze. Tego typu żywica epoksydowa dla początkujących występuje w tak zwanych zestawach startowych. Zawierają one małe buteleczki żywicy oraz utwardzacza, jak również foremki w różnych kształtach, w których można przygotować odlewy. Takie zestawy doskonale sprawdzają się u osób, które rozpoczynają swoją przygodę z nowoczesnym rękodziełem od niewielkich obiektów.

Sprawdź także:

Poradnik