Blog

27 stycznia 2021

Korzyści wynikające z wykorzystania żywicy na dachu

Jakie znaczenie ma wykorzystanie żywicy na dachu?

Zastosowanie żywicy na dachu ma istotne znaczenie w zabezpieczaniu go przed wilgocią. Tego typu tworzywo sprawdza się szczególnie w przypadku płaskich dachów, które nierzadko narażone są na działanie wody, która może na nich zalegać. Jak wygląda aplikacja żywicy na dachu i jakie ma ona zalety? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Zalety zastosowania żywicy na dachu

Wykorzystanie żywicy na dachu ma wiele zalet, które decydują o ich popularności:

– największą z zalet jest izolacja pokrycia dachowego od wilgoci i opadów w ciągu całego roku

– aplikacja żywicy na dachu wpływa na jego znaczne wygłuszenie

– łatwy i szybki sposób aplikacji

– wysoka odporność na rozciąganie i ścieranie.

Żywica na dach dobrze przylega do wielu rodzajów pokryć dachowych, co wpływa na ich szerokie możliwości zastosowania.

Jaka żywica na dach będzie najlepsza?

Wśród dostępnych na rynku żywic syntetycznych do izolacji dachu stosuje się przede wszystkim żywicę poliuretanową. Doskonale sprawdza się ona do wszelkich prac prowadzonych w przestrzeni zewnętrznej. Zapewnia ona dachom wytrzymałość mechaniczną i ochronę przed wilgocią i nie kruszeje pod wpływem różnego zakresu temperatur – od niskich zimą po wysokie latem. Tego typu żywica na dach ma także inną zaletę – nawet po dłuższym czasie nie żółknie w wyniku działanie promieniowania ultrafioletowego.

W jaki sposób aplikuje się żywicę na dachu?

Proces aplikacji żywicy na dachu jest stosunkowo prosty, który poprzedza odpowiednie przygotowanie podłoża. Mowa o pozbyciu się luźnych elementów dachu, uzupełnieniu ubytków, a następnie dokładnym odkurzeniu i odtłuszczeniu powierzchni dachu. Zasadnicza część prac związanych z aplikacją żywicy na dachu to rozprowadzanie masy żywicznej. Wykonuje się to za pomocą szczotki lub wykorzystując metodę natryskową. Niezwykle ważne jest równe rozprowadzenie żywicy na dachu, tworząc jednocześnie kilkucentymetrową listwę ponad poziom podłoża. Dzięki temu wilgoć nie ma możliwości przedostania się pod pokrywę dachową przy krawędziach.

Wśród usług firmy Alchimica znajduje się możliwość aplikacji żywicy na dachu

W ramach naszych usług oferujemy możliwość stworzenia hydroizolacji, czyli żywicy na dachu. Wykorzystujemy wysokiej jakości produkty, które sprawdzają się zarówno do izolacji nowych dachów, jak również tych, które poddane są renowacji. Dzięki temu dach zyskuje szczególną ochronę przed wilgocią i wodą opadową.

Zobacz także:

Poradnik