Blog

17 lutego 2016

Jakie foremki do żywicy epoksydowej są najlepsze?

Dzięki foremkom do żywicy możesz stworzyć wiele unikatowych dekoracji

Foremki do żywicy epoksydowej stosowane są do tworzenia obiektów i elementów dekoracyjnych. Jest to nowoczesna forma sztuki, która często nie wymaga posiadania szczególnych umiejętności pod względem wytwarzania małych, rękodzielniczych dzieł. Foremki do żywicy są chętnie wybierane przez osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z żywicami epoksydowymi – pozwalają na łatwe tworzenie elementów oraz prosty sposób ich obróbki, co jest świetną podstawą do nauczenia się pracy z żywicami syntetycznymi.

Z czego produkowane są foremki do żywicy?

Większość foremek do żywicy powstaje z silikonu, co jest niezwykle ważne ze względu na konieczność wyjmowania gotowych odlewów. Silikonowe foremki do żywicy są miękkie i giętkie, dlatego po zastygnięciu masy żywicznej można wyciągnąć odlew z foremki bez jej uszkadzania. Warto dodać, że silikonowe foremki nie zmieniają kształtu nawet po długotrwałym użytkowaniu i można je łatwo doczyścić po zakończeniu prac.

Duże foremki do żywicy epoksydowej sprawdzają się do tworzenia ozdób

Z wykorzystaniem foremek do żywicy epoksydowej, możliwe jest stworzenie nowoczesnych, niebanalnych dekoracji wnętrzarskich. W zależności od wybranego wariantu foremki można wykonać ozdobę w kształcie głazów, a nawet figurki, które można postawić na półce.

Jakie foremki do biżuterii z żywicy wybrać?

Foremki do biżuterii z żywicy występują w małych, poręcznych zestawach, w których najczęściej wykonuje się odlewy przeznaczone na kolczyki. Mają one różne kształty – od okręgów po foremki w kształcie kwadratów. Foremki do biżuterii z żywicy pozwalają na stworzenie również efektownych wisiorków, wartym podkreślenia jest także fakt rosnącej popularności foremek do pierścionków. Tego typu biżuteria jest bardzo łatwa do wykonania, a przy tym pięknie prezentuje się na kobiecych dłoniach.

Jak samemu stworzyć foremki do odlewów z żywicy?

Foremki do odlewów z żywicy można stworzyć również samodzielnie, z czego korzystają osoby wprawione w pracach z syntetycznymi żywicami. Najczęściej tworzone są foremki do żywicy z przezroczystej pleksy, która łączona jest za pomocą mocnego kleju na gorąco. Tak przygotowana foremka świetnie sprawdza się do wykonania odlewów, gdzie zatapiane są przeróżne elementy dekoracyjne, na przykład zebrane szyszki. Po zastygnięciu żywicy całość rozmontowuje się, a następnie w zależności od potrzeb szlifuje i wierci.

Foremki do żywicy -litery, pozwalają stworzyć unikatowe dekoracje domowe

Foremki do żywicy w kształcie liter można zaliczyć do jednych z najczęściej wybieranych produktów stosowanych podczas wytwarzania nowoczesnych dekoracji. Różne rozmiary i warianty liter stwarzają możliwości wykonania przeróżnych dekoracji – dzięki temu można wykonać krótkie, przestrzenne teksty, ale także ozdoby w formie dużych, pojedynczych liter. Sprawdzają się one jako spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby z literą imienia stworzoną z żywicy epoksydowej.

Zobacz również:

Poradnik