Blog

20 lipca 2020

Jaką żywicę na kamienny dywan?

Poszukując oryginalnych i efektownych rozwiązań pod względem dekoracji zarówno otoczenia, jak i wnętrza budynków, warto rozważyć wykonanie kamiennego dywanu. Najważniejszą kwestią w tworzeniu tego typu posadzki jest to, jaką żywicę na kamienny dywan należy zastosować. To ona decyduje o funkcjonalności podłoża oraz o finalnym efekcie, który będzie prezentował się przed wejściem do budynku. O tym, jaką żywicę na kamienny dywan wybrać i czym się one różnią, przeczytacie w naszym wpisie.

Jaką żywicę na kamienny dywan wybrać? Właściwości poszczególnych rodzajów żywic syntetycznych

Decyzja o tym, jaką żywicę na kamienny dywan wybrać sprowadza się do dwóch rodzajów żywic – epoksydowej i poliuretanowej. Większość specjalistów podkreśla, że w przestrzeniach zewnętrznych najlepiej sprawdzają się żywice poliuretanowe na kamienny dywan. Wyróżnia je przede wszystkim wysoka odporność na spory zakres temperatur – nie pękają pod wpływem mrozów i nie odkształcają się latem w wyniku działania wysokiej temperatury, ponadto są wysoce wytrzymałe pod względem mechanicznym. Kamienny dywan można wykonać także we wnętrzu budynków. Tutaj największe zastosowanie ma żywica epoksydowa. Można stosować ją także jako surowiec do tworzenia kamiennych dywanów na zewnątrz. Należy jednak wybierać specjalnie przystosowane do tego celu żywice epoksydowe – w przeciwnym razie może ona ulegać odbarwianiu pod wpływem promieni słonecznych czy kredowaniu. Warto tutaj zasięgnąć opinii specjalistów Alchimica, którzy doradzą, jaką żywicę na kamienny dywan wybrać.

Wraz z decyzją, jaka żywica na kamienny dywan będzie najlepsza, dobrze jest dopasować do elewacji budynku pożądany rodzaj kruszywa

Wybór dotyczący tego, jaka żywica na kamienny dywan najlepiej się sprawdzi to tylko jeden z punktów, który wymagany jest do ustalenia celem stworzenia oryginalnej posadzki. Równie ważny jest dobór odpowiedniego kruszywa. Zazwyczaj wykorzystywane jest kruszywo granitowe. Istnieje wiele zakresów frakcji, różniących się rozmiarami. Warto jest dobrać odcień kruszywa do elewacji budynku, ponieważ przeważnie kamienne dywany tworzone są bezpośrednio przed wejściem czy na schodach. Dostępne na rynku barwy pozwolą z łatwością dostosować je do obiektu, ponadto można także stworzyć kontrastujące, ozdobne aplikacje na kamiennym dywanie.

W wyborze odpowiedniej żywica na kamienny dywan pomogą wykwalifikowani specjaliści

Chcąc uzyskać dobrej jakości podłoże oparte na żywicach syntetycznych, dobrze jest skonsultować się w tej sprawie z osobami specjalizującymi się w tego typu technologii. Nie tylko podpowiedzą oni, jaka żywica na kamienny dywan będzie najlepsza, ale także wykonają od A do Z z pełną precyzją projekt posadzki przed lub w środku budynku. Skorzystanie z usług najlepszych specjalistów jest gwarancją, że kamiennym dywanem możemy cieszyć się przez bardzo długi czas.

Zobacz także:

Poradnik