Blog

28 stycznia 2021

Jaka żywica na anhydryt?

O tym, jaka żywica na anhydryt sprawdzi się w budynku, jest kluczowe dla funkcjonalności posadzki. Wylewka anhydrytowa wykorzystywana jest do wyrównywania podłogi, a zastosowanie grubszej warstwy czyni z niej podkład podłogowy, na którym można położyć płytki, terakotę czy stworzyć posadzkę żywiczną. Poniżej przygotowaliśmy garść wskazówek, jaka żywica na anhydryt okaże się najlepsza?

Epoksydowa czy poliuretanowa – jaka żywica na anhydryt będzie najlepsza?

Odpowiadając na pytanie, jaka żywica na anhydryt sprawdzi się najlepiej, należy zwrócić uwagę na żywicę poliuretanową i epoksydową. Z racji tego, że anhydryt stosuje się w przestrzeniach wewnętrznych, zarówno jedna, jak i druga żywica syntetyczna sprawdzi się doskonale. Stanowią bazę nie tylko dla ozdobnej podłogi w domach, ale także w budynkach przemysłowych, gdzie podłoga musi spełniać określone wymogi.

Jaka żywica na anhydryt? Jak wykonać funkcjonalną podłogę?

Anhydryt jest bardzo dobrą podstawą do tworzenia równej podłogi zarówno w nowo budowanych budynkach, jak i w modernizacji tych już istniejących. Do stworzenia posadzki żywicznej na anhydrycie poleca się delikatnie zeszlifować podłoże celem zwiększenia jego porowatości. Następnie po rozprowadzeniu podkładu gruntującego, można przystąpić do aplikowania żywicy z użyciem wałka lub za pomocą natrysków.

Jaka żywica na anhydryt sprawdzi się w łazience?

Po podjęciu decyzji, jaka żywica na anhydryt będzie najlepsza, należy zwrócić uwagę także na właściwości wylewki anhydrytowej. Pod wpływem wilgoci może ulegać spękaniu, dlatego należy zwrócić uwagę na położenie na podłożu warstwy hydroizolacyjnej, która zabezpieczy posadzkę. Żywica na anhydrycie dodatkowo wzmacnia efekt ochronny, ponieważ nie dopuszcza do warstwy bazowej podłoża wilgoci. Tak wykonana podłoga w łazience nie pęcznieje pod wpływem wody i można ją w łatwy sposób czyścić, co wyraźnie pokazuje, że sprawdza się ona w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności.

Jaka żywica na anhydryt sprawdzi się w budynkach przemysłowych?

Podczas powstawania obiektów przemysłowych, istotną kwestią jest przygotowanie dobrej jakości posadzki. Warto zatem rozważyć, jaka żywica na anhydryt sprawdzi się w takich budynkach najlepiej. W większości przypadków tworzona jest posadzka z żywicy poliuretanowej. Nie jest śliska i bardzo dobrze tłumi dźwięki, dlatego można wykorzystywać ją w halach magazynowych, w tym w miejscach składowania żywności.

Specjaliści Alchimica podpowiedzą, jaka żywica na anhydryt będzie najlepsza w obiektach przemysłowych

W ramach działalności naszej firmy wpisane jest między innymi tworzenie żywicznych posadzek na terenie obiektów przemysłowych. Nasi specjaliści podpowiedzą, jaka żywica na anhydryt sprawdzi się najlepiej. Dobierzemy odpowiedni produkt wysokiej jakości, co z pewnością przełoży się na funkcjonalność takiej posadzki. Tego typu posadzkę możemy stworzyć w różnych typach pomieszczeń, zgodnie z życzeniem klienta.

Zobacz również:

Poradnik