Blog

20 lutego 2016

Jaka podłoga dla alergika?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru podłogi dla alergika?

Osoby zmagające się z różnego typu alergiami zwracają szczególną uwagę na szereg aspektów wokół siebie – od stosowanych ubrań po wystrój domu. Zatem niezwykle ważne jest, jaką podłogę dla alergika można zastosować w domu czy mieszkaniu. Jest to istotne z uwagi na komfort codziennego przebywania we wnętrzach. Jaka podłoga dla alergika będzie najlepsza? O tym przeczytacie w najnowszym artykule.

Surowiec, z jakiego wykonana jest podłoga dla alergika ma największe znaczenie

Najważniejszy aspekt tego, jaką podłogę dla alergika zastosować jest materiał, z którego posadzka jest wykonana. Specjaliści nie zalecają stosowania wykładzin i dywanów, na których mogą osadzać się szkodliwe dla zdrowia alergeny. Niekorzystne dla alergików może okazać się także zastosowanie podłogi z egzotycznych gatunków drewna, których olejki mogą być drażniące dla układu oddechowego. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie podłogi dla alergika stworzonej ze sztucznych tworzyw, na przykład z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej.

Antystatyczny charakter podłogi dla alergika

Kolejną niezwykle ważną kwestią wyboru odpowiedniej podłogi dla alergika jest jej antystatyczność. Na posadzkach o takiej specyfice znacznie trudniej osadza się kurz oraz sierść zwierząt, co sprzyja osobom ze stwierdzoną nadwrażliwością. Dzięki antystatyczności znacznie łatwiej można utrzymać podłogę w czystości.

Łatwy sposób utrzymania w czystości to ważna kwestia tego, jaka podłoga dla alergika będzie najlepsza

Odpowiadając na pytanie, jaka podłoga dla alergika będzie najlepsza, warto zwrócić uwagę także na łatwość utrzymania w czystości. Dobrze jest zatem wybierać posadzki, które można często czyścić z wykorzystaniem specjalnych płynów antybakteryjnych. Pod tym względem za najlepsze uważane są posadzki żywiczne, które można szorować nawet z użyciem silnych detergentów bez obaw o ich uszkodzenie.

Posadzki żywiczne odpowiadają na potrzeby osób poszukujących informacji, jaką podłogę dla alergika wybrać

Wśród szeregu podłóg dla alergików, na czoło rankingów wychodzą posadzki żywiczne. Polecane są one zwłaszcza ze względu na ich antystatyczność oraz prosty sposób utrzymania w czystości, o czym wspomnieliśmy powyżej. Warto dodać, że posadzki żywiczne wyróżniają się również wyjątkową trwałością, dlatego sprawdzą się w domach, firmach i obiektach przemysłowych przez bardzo długi czas. Technika tworzenia posadzek z żywicy sprawia, że tworzą jednolitą podłogę pozbawioną spoin, dlatego nie ulega ona rozjeżdżaniu, co może mieć miejsce w przypadku paneli podłogowych.

Jaka podłoga dla alergika? Funkcjonalność i efektowny wygląd w jednym

Posadzki żywiczne ze względu na swoje cechy są idealne dla alergików, warto jednak zwrócić także uwagę na aspekt estetyczny. Syntetyczne żywice pozwalają na stworzenie licznych dekoracyjnych posadzek, na przykład w technologii 3D, z efektem lustra czy te przypominające marmur. Każdy projekt podłogi z żywicy prezentuje się wyjątkowo, co warto wykorzystać nie tylko w domach, ale także w przestrzeniach biurowych znajdujących się w firmach.

Zobacz również:

Poradnik