Blog

25 maja 2020

Jak zrobić bransoletki z żywicy?

Wyróżnij się z tłumu dzięki oryginalnym bransoletkom z żywicy epoksydowej

Wiele pań poszukuje sprawdzonych rozwiązań pod względem dobierania przyciągającej uwagę biżuterii. Tym między innymi charakteryzują się bransoletki z żywicy epoksydowej. Wyróżniają się one unikatową stylistyką, którą z łatwością można dopasować do wielu casualowych stylizacji. Tworzywo, jakim jest żywica epoksydowa, pozwala na odwzorowanie wielu projektów efektownych bransoletek.

Jaka żywica do zrobienia bransoletek?

Bransoletki żywiczne można tworzyć z różnego typu materiałów, z czego najczęściej wybierana jest żywica epoksydowa. Praca z nią jest bardzo łatwa, z czego chętnie korzystają twórcy wyrobów rękodzielniczych. Warto zwrócić również uwagę na żywicę artystyczną. Cechuje ją wysoka krystaliczność, dlatego stworzone dzięki niej bransoletki prezentują się efektownie ze względu na załamywanie światła w sposób podobny do szkła. Bransoletki stworzone zarówno z jednej, jak i drugiej żywicy są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i zalanie.

Co będzie potrzebne do zrobienia bransoletek z żywicy?

Przed przystąpieniem do wykonania bransoletek z żywicy warto jest zaopatrzyć się w atrybuty niezbędne do stworzenia odlewów. W tym celu dobrze jest nabyć specjalne formy silikonowe w kształcie pogrubionych okręgów. Można do nich wylać żywicę wraz z ozdobnymi elementami, które po wystudzeniu można w łatwy sposób wyciągnąć i cieszyć się tego typu biżuterią.

Jak zrobić bransoletki z żywicy epoksydowej?

Tworzenie biżuterii żywicznej jest niezwykle proste i nie wymaga szczególnych umiejętności artystycznych. Wystarczy zmieszać zakupioną żywicę wraz z utwardzaczem i w zależności od preferencji także z barwnikiem. Tak przygotowana mieszanka gotowa jest do wylania do wspomnianej powyżej formy silikonowej.

Najczęściej stosowane motywy zdobnicze w bransoletkach z żywicy epoksydowej

Bransoletki z żywicy tworzone są na różne sposoby. Dominują jednak wyraźnie zestawienia suszonych kwiatów z przezroczystą żywicą. Tworzone w ten sposób bransoletki żywiczne przywodzą na myśl okres lata i panującej wtedy feerii barw. Wytwórcy bransoletek z żywicy stawiają także na sprawdzone zestawienia drewna z barwną żywicą. Osoby doświadczone w tworzeniu biżuterii z żywicy wykonują również liczne odlewy małych koralików, które po połączeniu sznurkiem lub rzemykiem tworzą jedną bransoletkę. Możliwości tworzenia bransoletek z żywicy epoksydowej są nieograniczone, dzięki czemu nie spotkamy dwóch takich samych elementów biżuterii, co czyni z nich oryginalny akcent dekoracyjny.

Bransoletki z żywicy są oryginalnym pomysłem na upominek dla bliskiej osoby

Bransoletki z żywicy stanowią unikatowy upominek dla bliskiej osoby, na przykład z okazji urodzin czy imienin. Efekt uzyskany dzięki żywicy epoksydowej jest powalający, dlatego wykonane w ten sposób bransoletki z pewnością nie umkną niczyjej uwadze. Oryginalny charakter bransoletek z żywicy epoksydowej sprawia, że tego typu prezent zostanie doceniony i będzie niezapomniany.

Zobacz również:

Poradnik