Blog

15 września 2020

Gdzie sprawdzi się posadzka żywiczna matowa?

Posadzka żywiczna matowa dopełni każde wnętrze

Pod względem wystroju wnętrz wiele osób decyduje się na unikatowe sposoby ich wykończenia. Świetnym sposobem jest tutaj posadzka żywiczna matowa, która z powodzeniem może zastąpić płytki ceramiczne czy panele podłogowe. Przeważnie jednolita, stonowana posadzka matowa z żywicy sprawdzi się w wielu typach wnętrz, zwłaszcza tych urządzonych w zamyśle stylu nowoczesnego. Wpływa to również na znaczne ułatwienie w zakresie aranżacji pomieszczeń z użyciem innych rodzajów mebli i dodatków. Jakie zalety mają posadzki żywiczne matowe i gdzie sprawdzą się one najlepiej? Na te pytanie odpowiemy w najnowszym artykule.

Zalety żywicznych posadzek matowych

Matowe posadzki żywiczne zaliczane są do nowoczesnych rodzajów podłóg, które nadają się do wielu typów wnętrz – dobrze prezentują się w domach i mieszkaniach, ale warto zastosować je w siedzibach firm, gdzie szczególną uwagę kładzie się na efektowny wygląd pomieszczeń. Jednak nie tylko ze względu na aspekt wizualny cenione są przez szerokie grono ekspertów. Posadzki żywiczne matowe są niezwykle trwałe, ponieważ wyróżniają się wytrzymałością na czynniki mechaniczne, jak również odpornością na częste czyszczenie i wilgoć. Warto zwrócić uwagę także na to, że żywiczna posadzka matowa pozbawiona jest spoin, tworząc jednolitą podłogę, która przetrwa przez bardzo długi czas. Wśród innych zalet posadzek żywicznych matowych należy wymienić również wytłumianie pomieszczeń i wrażenie ciepła pod stopami.

Najczęściej stosowane odcienie matowych posadzek żywicznych

Materiał, jakim jest żywica syntetyczna, pozwala na stworzenie posadzek w różnych barwach dzięki zastosowaniu barwników. Jednak najczęściej tworzone są matowe posadzki żywiczne w uniwersalnych barwach bieli, czerni i szarości. Taka kolorystyka doskonale komponuje się w każdym wnętrzu.

Na żywicznych posadzkach matowych można zastosować różnego typu wzory

Poza jednolitymi wariantami matowych posadzek żywicznych możliwe jest stworzenie także wzorzystych podłóg. Najczęściej stosuje się dekoracje w postaci żyłek, które aplikuje się na kontrastowych odcieniach posadzek. Dobrze prezentują się białe żyłki na tle czarnych i szarych kolorach podłóg, co stwarza przykuwający wzrok akcent dekoracyjny.

Zobacz także:

Poradnik