Blog

24 marca 2016

Gdzie najlepiej sprawdzi się biała żywica na podłogę?

Połączenie funkcjonalności i efektownej stylistyki, czyli biała żywica na podłodze

Biała podłoga z żywicy to sprawdzone rozwiązane w wielu typach wnętrz – najczęściej znajduje ona zastosowanie w obiektach przemysłowych i biurowcach, ale coraz częściej wybierana jest ona także do aranżowania wnętrz w domach i mieszkaniach. Biała żywica na podłogę bardzo dobrze rozświetla całe wnętrze, wprowadzając także elegancki, a przy tym oryginalny efekt w każdym pomieszczeniu. Poszukując sprawdzonych rozwiązań pod względem aranżacji wnętrz, warto jest rozważyć stworzenie białej podłogi z żywicy, posiadającej szereg zalet, o których piszemy poniżej.

Możliwość stworzenia stylu skandynawskiego dzięki białej podłodze z żywicy

Biała podłoga z żywicy wpisuje się w założenia stylu skandynawskiego, w którym dominuje wszechobecna biel w zestawieniu z naturalnym kolorem drewna. W ostatnich latach taki sposób aranżacji wnętrz stał się niezwykle popularny, przy czym jest on ponadczasowy, dzięki zastosowaniu uniwersalnych elementów wystroju. Białą żywicę na podłogę warto wykorzystać między innymi w siedzibach firm, w których przyjmowani się klienci, którzy z pewnością docenią wyjątkowy charakter pomieszczeń.

Zalety białej podłogi z żywicy

Podłoga stworzona z białej żywicy ma szerokie zastosowanie w każdym typie pomieszczeń – od hal produkcyjnych i magazynowych, przez pomieszczenia biurowe, po łazienki czy toalety. Przede wszystkim biała podłoga z żywicy rewelacyjnie się prezentuje, dodając blasku pomieszczeniom, co ma szczególne znaczenie, gdy nie są one doświetlane odpowiednią ilością światła słonecznego. Ponadto biała żywica na podłodze sprawia, że w prosty sposób można doczyścić posadzkę – podłoga przez długi czas pozostaje w niezmienionym stanie.

Biała żywica na podłogę bardzo dobrze sprawdza się w laboratoriach i obiektach przemysłowych

Miejsca, w których biała żywica na podłogę sprawdza się najlepiej to między innymi laboratoria, gdzie mamy do czynienia ze ściśle określonymi wymogami pod względem zastosowanej posadzki. Jasny odcień białej podłogi z żywicy pozwala na szybkie i łatwe dostrzeżenie odczynników rozlanych na podłogę czy upuszczonych przedmiotów, które mogłyby doprowadzić do upadku lub skaleczenia. Warto dodać, że biała żywica na podłogę nadaje posadzkom odporności nie tylko pod względem mechanicznym, ale także chemicznym. Taka podłoga odporna jest na działanie wielu kwasów i zasad, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w laboratoriach biologicznych i chemicznych, gdzie pracuje się z różnego typu odczynnikami.

Jak odnowić posadzkę z wykorzystaniem białej żywicy na podłogę?

Biała podłoga z żywicy tworzona jest głównie z wykorzystaniem żywicy epoksydowej, której aplikacją zajmują się wyspecjalizowane firmy. Można wykorzystać także farbę epoksydową w białym kolorze, która doskonale sprawdza się do odnawiania wcześniej stworzonych posadzek, np. z płytek.

Firma Alchimica podpowie, gdzie warto wykorzystać białą żywicę na podłogę

W poszukiwaniach najlepszych rozwiązań dotyczących posadzek żywicznych zachęcamy do kontaktu z firmą Alchimica. Nasi specjaliści przeprowadzą proces związany ze stworzeniem posadzek na terenie obiektów przemysłowych i wielkopowierzchniowych.

Zobacz także:

Poradnik