Blog

7 stycznia 2016

Farba poliuretanowa w sprayu – czyli szybki sposób na odnowienie i zabezpieczenie powierzchni różnego typu

Farba poliuretanowa w sprayu to przede wszystkim łatwość aplikacji, bowiem nie trzeba mieszać ze sobą różnych substancji, stosować pędzla czy wałka, aby móc zastosować ją w natychmiastowy sposób. Jest w tej materii niezwykle komfortowa w aplikacji i efekt uzyskujemy w pożądanej chwili. Wówczas wystarczy już tylko odczekać określony czas schnięcia – wskazany przez producenta farby (najczęściej około 8 godzin), aby powłoka utwardziła się wystarczająco.

Farba poliuretanowa w sprayu opiera się na syntetycznej żywicy, która jest bardzo elastyczna. Żywica syntetyczna poliuretanowa posiada wiele zalet i właściwości, które przejmuje sam produkt z niej wytworzony. Farba poliuretanowa w sprayu to głównie funkcja ochronna określonych powierzchni i elementów.

Gdzie i do czego znajduje zastosowanie farba poliuretanowa w sprayu?

Farba żywiczna w sprayu przeznaczona jest do wielu tworzyw, ale przede wszystkim sprawdza się zwłaszcza: do malowania metalowych i żeliwnych elementów czy konstrukcji, do tynków, betonu i innych tworzyw sztucznych, a także do drzewa. Często stosowana do różnego typu części zamiennych i zapasowych czy do części np.: warsztatowych.

Najczęściej jednak aplikuje się farbę poliuretanową w sprayu na metal. W tym zakresie używana jest m.in. na.: drogi, parkingi, maszyny i urządzenia przemysłowe, kontenery, hale stalowe, silosy itp.

Jakie główne walory prezentuje farba poliuretanowa w sprayu?

Farba poliuretanowa to trwała, jednolita powłoka, która jest wyjątkowo odporna na ścieranie, dodatkowo zabezpiecza przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi. Jest wyjątkowo wytrzymała i żywotna, stąd tak chętnie stosowana w przemyśle, w wielu branżach, wysoce narażonych na szkodliwe, trudne czy skrajne temperaturowo warunki.

Funkcjonalną zaletą farby poliuretanowej w sprayu jest także jej kompatybilność z wieloma powierzchniami, jest doskonale przyczepna.

Jest to również produkt w pełni zdrowy i bezpieczny dla użytkownika. Nie wydziela żadnych niebezpiecznych substancji do życia. Możemy bez obaw o zdrowie naszych domowników zastosować ja także dla potrzeb prywatnych, w domu.

Zobacz także:

Poradnik