Blog

7 listopada 2019

Poliuretanowa farba do drewna – sposób na wytrzymałą i estetycznie wykończoną drewnianą podłogę

Farby poliuretanowe do drewna to produkt oparty na żywicy, który może występować w formule jednoskładnikowej bądź dwuskładnikowej. Kwestia dotyczy utwardzacza żywicznej podłogi, w zależności od tego, czy występuje jako drugi składnik do zmieszania odrębnie, czy w formie utwardzacza występuje wilgoć zawarta w powietrzu.

Z uwagi na fakt, iż farba poliuretanowa do drewna tworzy wysoce twardą,  jednolitą i doskonale przyczepną powłokę nadaje się na zabezpieczenie drewnianej podłogi, nawet tej obciążonej zintensyfikowanym ruchem pieszych. Farba poliuretanowa do drewna jest odporna na czynniki: mechaniczne, chemiczne, atmosferyczne, termiczne. A przy tym wszystkim zachowuje estetyczny satynowo-matowy look, powłokę elastyczną i łatwą w czyszczeniu. Warto dodać z ciekawostek, iż farby poliuretanowe to produkt znany od lat, już od roku 1937 roku. Jego historyczny rys świadczy o skuteczności i ponadczasowości w zastosowaniu.

Renowacja drewnianych mebli – żywiczna poliuretanowa farba przychodzi z pomocą

Farba poliuretanowa do drewna to również sposób na renowację drewnianych mebli, np. kuchennych. Jej właściwości, jak wysoka odporność na ścieranie, brak żółknięcia, doskonałe zabezpieczenie przed wieloma czynnikami potencjalnie niszczącymi powłokę sprawdzą się w wymagających pomieszczeniach, jak chociażby kuchnia. Farba poliuretanowa żywiczna utrzymuje kolor i połysk przez długi czas eksploatacji.

Tarasy, balkony i ich wykończenie dekoracyjną i ochronna farbą poliuretanowa do drewna

Pamiętajmy, że farby poliuretanowe do drewna mogą być z powodzeniem stosowane wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczenia. Zastosowane na zewnątrz, jak w przypadku balkonów czy tarasów zapewnią bardzo trwałą ochronę przed działaniem destrukcyjnych czynników atmosferycznych oraz biologicznych (np. działanie roślin, mikroorganizmów w wodzie). 

 

Poradnik