Blog

01/09/2016

Czym jest płynna membrana do okien?

Płynne membrany do okien – nowoczesne materiały zabezpieczające okna

Montaż okien, zwłaszcza w przypadku nowych budynków wymaga ich prawidłowego osadzenia w dedykowanych otworach i zabezpieczeniu miejsc styku ramy ze ścianą. W tym celu wykorzystuje się różnego typu materiały, z czego chętnie wybierane są płynne membrany do okien. Są one doskonałą alternatywą dla standardowo dostępnych taśm, folii i innych membran. Płynne folie do okien świetnie sprawdzają się podczas prac montażowych ze względu na łatwy proces aplikacji oraz swoje właściwości, o czym szerzej piszemy poniżej.

Zalety płynnej folii do okien

Płynna folia do okien jest nowoczesnym, chętnie wybieranym produktem podczas prac remontowych i budowlanych. Do jej największych zalet zalicza się między innymi:

– właściwości paroprzepuszczalne

– dużą elastyczność

– odporność na szeroki zakres temperatur

– prosty sposób aplikacji.

Zastosowanie zewnętrznej płynnej membrany do okien wpływa na funkcjonowanie całego budynku

Obecnie coraz częściej stawia się na zewnętrzne membrany płynne do okien, które oprócz zabezpieczenia przestrzeni między ramą, a ścianą są świetną bazą do przeprowadzania dalszych prac – układania płytek czy parapetów. Wykorzystanie płynnej zewnętrznej membrany do okien przekłada się także na finalne właściwości budynku. Dzięki temu z budynku ucieka znacznie mniej ciepła, ogranicza się osadzanie wilgoci na ścianach, jest on także dobrze wytłumiony. Jak widać odpowiednio dobrana płynna membrana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, na przykład domów odgrywa kluczową rolę dla bezpieczeństwa osób stale w nich przebywających oraz na ich funkcjonalność w długiej perspektywie czasowej.

W jaki sposób aplikuje się płynną folię okienną?

W zależności od wybranego rodzaju specyfiku płynną folię okienną nakłada się zazwyczaj za pomocą pędzla, bądź szpachli wokół całego otworu okiennego, już po umocowaniu okna. Dostępne są również preparaty nanoszone metodą natryskową – dostępnych produktów jest wiele. Możemy je dostosować pod kątem wymagań budynku, czy pożądanego sposobu aplikacji. Przed aplikacją płynnej membrany na okno, należy pamiętać o przygotowaniu stanowiska roboczego. Powierzchnia wokół okna musi być pozbawiona pyłów i tłustych plam, dobrze jest ją zagruntować, aby płynna membrana dobrze przylegała do przestrzeni wokół okna. Trzeba pamiętać o zabezpieczeniu ramy okiennej przed zabrudzeniem. Najlepiej jest okleić ją taśmą, a w przypadku natryskowego sposobu aplikacji, dobrze jest przyłożyć fragment deseczki, aby opary nie brudziły pozostałej części ramy, czy szyby.

Opinie o płynnych membranach do okien

Wielu konsumentów podkreśla swoją pozytywną opinię na temat płynnych membran do okien. Najczęściej wymieniają oni niezwykle łatwy sposób aplikacji, dzięki czemu prace związane z zabezpieczaniem okien i ścian mogą oni wykonywać samodzielnie. Tego rodzaju produkty charakteryzują się również szybkim czasem wiązania – maksymalnie po 24 godzinach można przystąpić do prac związanych na przykład z tynkowaniem ścian wokół ram okiennych.

Sprawdź również:

Poradnik