Blog

26 marca 2021

Co zamiast lepiku do papy? Rozwiązania, porady

Lepik do papy to produkt o właściwościach klejących. Jego zastosowanie jest dosyć uniwersalne. Jednym z nich jest klejenie papy (masy bitumicznej) i tym samym renowacja poszycia dachowego wykonanego z papy czy gontu bitumicznego. Jest to forma naprawy dekarskiej. Lepik do papy nazywany jest także lepikiem na zimno, bowiem do jego nałożenia nie wymagany jest proces podgrzewania. Lepik można nałożyć od razu, oczywiście w odpowiednich warunkach atmosferycznych. Celem lepiku jest zapewnienie ochrony przed wodą opadową, czyli odpowiedniej hydroizolacji.

Obecnie na rynku dostępne są jednak produkty o nowocześniejszym składzie i zastosowaniu. Sprawdzają się idealne w zastępstwie za lepik do papy. Rekomendujemy ich zastosowanie. O czym mowa?

Półpłynna membrana żywiczna zamiast lepiku do papy – nowoczesne rozwiązanie i tym samym wyjątkowo skuteczne

Zdecydowanie lepszym wyborem, niż lepik do papy jest płynna membrana poliuretanowa, oparta na żywicznym składzie. Jest to substancja łatwa w aplikacji, niewymagająca specjalistycznych narzędzi, która zapewnia doskonałą ochronę hydroizolacyjną dachu i innych powłok. Płynna membrana tworzy na poszyciu jednolitą powierzchnię, bez jakichkolwiek łączeń i spoin. Dodatkowo powłoka jest wystarczająco elastyczna, aby zapobiec, np.: jej pękaniu. Zaaplikowana powłoka wykazuje doskonałą przyczepność do papy czy gontu bitumicznego. Odporna jest na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także na zmienne i skrajne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Membrana chroni dach przed wodą opadową, wilgocią, utrzymującym się śniegiem. Dodatkowo nadaje poszyciu estetycznego, odnowionego wyglądu. Nadaje się zarówno do dachów o spadku, jak i całkowicie płaskich, czy też wielkopowierzchniowych. Zabezpiecza dach z papy na długie lata.

Przeczytaj także inne wpisy:

Poradnik