Blog

18 września 2022

[Warszawa Ursus] Renowacja dachów z papy osiedla mieszkaniowego

W warszawskim Ursusie, po za kończeniu na początku sierpnia renowacji pokrycia papowego dachu papowego pierwszego budynku mieszkaniowego, rozpoczęły się prace na sąsiadującym obiekcie tej samej wspólnoty mieszkaniowej.

Naprawa dachu z papy Warszawa Ursus

Powyższe zdjęcie ilustruje rezultat wykonania renowacji dachu papowego z wykorzystaniem systemu płynnych membran Hyperdesmo z żywic poliuretanowych, na który w tym przypadku składają się następujące produkty:

  1. Podkład gruntujący: Universal Primer 2K-4060
  2. I warstwa membrany: Hyperdesmo Classic w kolorze szarym
  3. Zbrojenie 150gr/m2
  4. II warstwa membrany: Hyperdesmo A610/ADY610 w kolorze białym RAL 9010

Dzięki zastosowaniu w 100% alifatycznej (o bardzo wysokiej odporności na promieniowanie UV, nie kredującej się, o stabilnym białym kolorze) membrany Hyperdesmo ADY610/A610 o właściwościach wysokorefleksyjnych, mieszkańcy najwyższych kondygnacji budynku w okresie letnim odczują poprawę komfortu termicznego budynku. W słoneczne, letnie dni obniżeniu (nawet o ponad połowę) uległa nie tylko temperatura na powierzchni dachu, ale również w pomieszczeniach mieszkalnych pod stropem. Chłodny dach (czasem zwanym również „zimnym dachem”) to forma pasywnego (niewymagającego nakładów energetycznych) chłodzenia budynku. Technologia ma jeszcze inne walory proekologiczne – chłodny dach (z ang. cool roof) nie przyczynia się do powstawania szkodliwego zjawiska miejskich wysp ciepła.

W tym roku wybór wariantu membrany Hyperdesmo o właściwościach wysokorefleksyjnych dotyczył ponad 80% (w 2021 było to ~50%) ogólnej powierzchni dachów w Polsce, dla których dostarczaliśmy rozwiązania hydroizolacyjne. W kolejnych latach spodziewamy się, że trend będzie nadal rósł i będzie ograniczony wyłącznie sytuacjami, w których sam projekt lub plan zagospodarowania będzie wymuszał inne rozwiązania.

 

Zapoznaj się z innymi artykułami:

Renowacja dachu z papy

Uszczelnienie dachu

Naprawa dachu z papy na zimno

Czym smarować papę na zimno?

Jak naprawić dach z onduliny?

Realizacje , , , , , , ,