W warszawskim Ursusie, po za kończeniu na początku sierpnia renowacji pokrycia papowego dachu papowego pierwszego budynku mieszkaniowego, rozpoczęły się prace na sąsiadującym obiekcie tej samej wspólnoty mieszkaniowej.

Powyższe zdjęcie ilustruje rezultat wykonania renowacji dachu papowego z wykorzystaniem systemu płynnych membran Hyperdesmo z żywic poliuretanowych, na który w tym przypadku składają się następujące produkty:
- Podkład gruntujący: Universal Primer 2K-4060
- I warstwa membrany: Hyperdesmo Classic w kolorze szarym
- Zbrojenie 150gr/m2
- II warstwa membrany: Hyperdesmo A610/ADY610 w kolorze białym RAL 9010
Dzięki zastosowaniu w 100% alifatycznej (o bardzo wysokiej odporności na promieniowanie UV, nie kredującej się, o stabilnym białym kolorze) membrany Hyperdesmo ADY610/A610 o właściwościach wysokorefleksyjnych, mieszkańcy najwyższych kondygnacji budynku w okresie letnim odczują poprawę komfortu termicznego budynku. W słoneczne, letnie dni obniżeniu (nawet o ponad połowę) uległa nie tylko temperatura na powierzchni dachu, ale również w pomieszczeniach mieszkalnych pod stropem. Chłodny dach (czasem zwanym również „zimnym dachem”) to forma pasywnego (niewymagającego nakładów energetycznych) chłodzenia budynku. Technologia ma jeszcze inne walory proekologiczne – chłodny dach (z ang. cool roof) nie przyczynia się do powstawania szkodliwego zjawiska miejskich wysp ciepła.
W tym roku wybór wariantu membrany Hyperdesmo o właściwościach wysokorefleksyjnych dotyczył ponad 80% (w 2021 było to ~50%) ogólnej powierzchni dachów w Polsce, dla których dostarczaliśmy rozwiązania hydroizolacyjne. W kolejnych latach spodziewamy się, że trend będzie nadal rósł i będzie ograniczony wyłącznie sytuacjami, w których sam projekt lub plan zagospodarowania będzie wymuszał inne rozwiązania.
Zapoznaj się z innymi artykułami: