Blog

1 maja 2017

Kamienny dywan na balkonie

Balkon marzeń wykończony kamiennym dywanem
 
Balkon to miejsce, gdzie niejednokrotnie przesiadujemy do późnych godzin wieczornych. Aranżując go skupiamy się na tym, aby był jednocześnie praktyczny i urządzony zgodnie z preferowaną przez nas estetyką. Doskonałą opcją wydaje się kamienny dywan, który urozmaici posadzkę niejednego wiszącego tarasu. Dzięki odpowiedniemu projektowi jesteśmy w stanie co dzień cieszyć się z porannej kawy pitej na świeżym powietrzu. Aranżując balkon poza elegancką brązową podłogą możemy postawić także na intrygujące barierki w kształcie łuku i zwisające z nich donice z kwiatami, czy ziołami, które później wykorzystamy w kuchni. Warto zainteresować się także tematem mebli, które możemy umiejscowić we wskazanej przestrzeni. Tradycyjne leżaki na metalowym stelażu możemy zastąpić o wiele bardziej ciekawymi nowoczesnymi siedziskami z palet, których niewątpliwą zaletą poza podejściem ekologicznym jest także możliwość pomalowania ich na dowolny z kolorów. Kamienny dywan na balkonie prezentuje się niezwykle nowatorsko i jednocześnie minimalistycznie, chociaż z pewnością nie należy do nudnych rozwiązań. Dzięki dopasowaniu posadzki do pozostałych elementów znajdujących się na tarasie możemy udekorować przestrzeń zupełnie tak, jak sobie wymarzymy.
 
Stworzenie idealnej posadzki kamiennej może być proste
 
Wbrew pozorom, położenie kamiennego dywanu na balkonie wcale nie musi być trudne. Aby wykończyć w ten sposób posadzkę potrzebujemy kruszywa, gruntu, oraz żywicy, która spoi kamienie. Firma Alchimika wyszła naprzeciw potrzebom klientów wypuszczając na rynek system tarasowy Hyperdesmo, który umożliwia szereg opcji dekoracyjnego wykończenia nawierzchni, w tym tworząc kamienny dywan wykonany w oparciu o marmurowe lub rzeczne otoczaki. Kruszywo należy połączyć z żywicą, po czym równomiernie rozprowadzić za pomocą szpachli. Posadzka będzie gotowa do użytku po upływie dwudziestu czterech godzin od skończenia prac. Stosując się do zaleceń uda nam się stworzyć kamienny dywan odporny na warunki pogodowe panujące na zewnątrz, jednocześnie zapewniający nam zachwycający efekt końcowy. Oczywiście, w przypadku balkonu nie wolno zapominać o odpowiedniej izolacji, oraz spadku, który umożliwi spływanie wody. Solidnie wykonana przestrzeń będzie służyć mieszkańcom domu przez długie lata, ciesząc przy tym nienagannym wyglądem.
 
Jak można zaaranżować balkon z kamiennym dywanem?
 
Aranżując balkon skupiamy się na każdym szczególe. Kiedy już wybierzemy odpowiednią posadzkę i balustrady, przychodzi pora na pozostałe elementy. Jeżeli taras wyłożony został ciemnoszarym dywanem kamiennym, doskonale pasować do otoczenia będą meble w podobnym odcieniu wyściełane białymi poduszkami, które przysłużą nam się niebywałą wygodą podczas odpoczynku. Mały drewniany stolik również będzie prezentował się elegancko w połączeniu z całością. Wspólne śniadanie z bliskimi jedzone w takim otoczeniu będzie dla nas prawdziwą przyjemnością. Możemy także zdecydować się na zastosowanie na posadzce balkonu wzorów ułożonych z kamieni – to z pewnością nada niepowtarzalnego charakteru. W przypadku ozdobnych kształtów umieszczonych na kamiennym dywanie, pozostałe części wystroju powinny być minimalistyczne, tak, aby nie przytłoczyć efektownych zdobień. Dobrze jest także umieścić na balkonie drobny akcent kolorystyczny w postaci różnobarwnych kwiatów. Tak naprawdę, podczas urządzania tarasu możemy wybrać dowolny motyw, który najbardziej nam odpowiada, a tym, co nas ogranicza jest własna wyobraźnia.
 
Kamienny dywan na balkonie w systemie żywic poliuretanowych Hyperdesmo
 
Poradnik