Blog

24 lutego 2016

Posadzki żywiczne na zewnątrz

Gdzie sprawdzą się posadzki żywiczne na zewnątrz?

Coraz częściej konsumenci decydują się na aplikację nowoczesnych posadzek syntetycznych przy budynkach firmowych oraz domach. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie posadzek żywicznych na zewnątrz. Można je aplikować między innymi na balkonie czy tarasie, ale sprawdzą się także przy wejściu do budynku. Żywiczne posadzki na zewnątrz tworzone są głównie dzięki żywicy poliuretanowej, która doskonale sprawdza się w przestrzeniach zewnętrznych. Jej odporność na działanie czynników mechanicznych i promieniowanie UV sprawia, że tego typu posadzka to trwałe rozwiązanie, które przetrwa bardzo długi czas.

W jaki sposób aplikuje się posadzki żywiczne na zewnątrz?

Sposób aplikacji posadzki żywicznej na zewnątrz jest niezwykle prosty. W tym celu wykorzystuje się szeroki wałek, którym nanosi się masę żywiczną na płaską posadzkę, tworząc jednocześnie kilkucentymetrową listwę, zabezpieczającą dodatkowo ścianę przed działaniem wilgoci. Oczywiście przed aplikacją żywicy na posadzkę zewnętrzną, podłoże musi być odpowiednio przygotowane, czyli wyrównane, dokładnie odkurzone i odtłuszczone.

Bogata paleta barw posadzek żywicznych na zewnątrz

Tworzenie posadzek żywicznych na zewnątrz opiera się o syntetyczne żywice dostępne w bogatej palecie kolorystycznej. Dzięki temu można z łatwością dopasować kolor masy do odcienia elewacji budynku. Posadzki żywiczne na zewnątrz tworzą zatem przykuwający wzrok efekt wizualny – taka posadzka nie tylko rewelacyjnie wygląda, ale także wyróżnia się swoją funkcjonalnością.

Jak dbać o żywiczne posadzki na zewnątrz?

Posadzki żywiczne na zewnątrz wyróżniają się szeregiem zalet, które decydują o możliwościach ich zastosowania. Masa żywiczna aplikowana przy wejściu do budynku, a także na tarasie i balkonie sprawia, że posadzka jest niezwykle trwała i odporna na szereg warunków atmosferycznych. Latem odporna jest na działanie wysokiej temperatury i promieniowania ultrafioletowego, z kolei zimą na działanie opadów atmosferycznych i niskich temperatur. Z budowy chemicznej posadzek na zewnątrz wynikają także inne zalety. Mowa o łatwym sposobie utrzymania w czystości. Stworzone posadzki w większości przypadków wystarczy przeczyścić jedynie z użyciem wody. Gdy pojawią się silniejsze zabrudzenia, można je doczyścić dzięki ciepłej wodzie z dodatkiem kilku kropel płynu do mycia naczyń.

Specjaliści Alchimica polecą, jaka posadzka żywiczna na zewnątrz będzie najlepsza

Osobom poszukującym sprawdzonych rozwiązań pod względem posadzek żywicznych na zewnątrz, zachęcamy do kontaktu z firmą Alchimica. Nasi specjaliści podpowiedzą, jaka posadzka sprawdzi się przy firmowych obiektach, przeprowadzając jednocześnie proces aplikacji żywicy na podłoże. Warto wspomnieć, że oprócz aplikacji posadzki żywicznej na zewnątrz, oferujemy także przygotowanie kamiennych dywanów czy zabezpieczenia dachów budynków masami żywicznymi.

Zobacz także:

Poradnik