Blog

25 marca 2016

Pomysły na ozdoby z żywicy epoksydowej

Zobacz, jak stworzyć ozdoby z żywicy epoksydowej

Żywica epoksydowa znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i budownictwa, ale doskonale sprawdza się także do tworzenia małych, rękodzielniczych dzieł. Ozdoby z żywicy epoksydowej są oryginalnymi wyrobami, które prezentują się szczególnie efektownie. Dostępne są niezliczone źródła inspiracji, jak stworzyć ozdoby z żywicy epoksydowej. Garść praktycznych wskazówek, jak je wykonać, zawarliśmy w najnowszym artykule.

Ozdoby z żywicy epoksydowej, którymi przyozdobisz dom

Ozdoby z żywicy epoksydowej polecane są jako prosta do wykonania domowa dekoracja. Wytwórcy tego typu rękodzieła często decydują się na stworzenie miseczek, a nawet małych lampek. W pierwszym przypadku wykonuje się odlew o kulistym kształcie, w którym można zatopić fragmenty drewna czy zebranych szyszek. Gdy żywica zastygnie, całość wierci się za pomocą specjalnych końcówek o dużej średnicy. W podobny sposób wykonuje się inne ozdoby z żywicy epoksydowej, na przykład lampy. Do wykonanego odlewu dodaje się gwint do żarówki i całość osadza się na ozdobnej nóżce wykonanej z drewna lub metalu.

Efektowne ozdoby z żywicy epoksydowej na ścianę

We wnętrzach szczególnie efektownie będą prezentować się ozdoby z żywicy epoksydowej na ścianę. Dobrym pomysłem będzie wykonanie obrazu, w którym połączy się mech chrobotek z niebieską żywicą epoksydową – taka dekoracja będzie przypominać las amazoński widoczny z lotu ptaka. Łącząc wspomniany mech z dekoracyjnym piaskiem i żywicą w kolorze bieli i błękitów można stworzyć oryginalną ozdobę z żywicy epoksydowej na ścianę, która będzie doskonałym wspomnieniem letnich, nadmorskich wojaży.

Sprawdzone ozdoby z żywicy epoksydowej, nadające się na prezent

Ozdoby z żywicy epoksydowej są świetną propozycją na oryginalny prezent od serca. Wśród naszych propozycji nie może zabraknąć pomysłu na drewnianą szkatułkę zawierającą akcenty stworzone dzięki kolorowej żywicy. Jako prezent warto wykorzystać również ozdobę z żywicy epoksydowej w postaci różnokształtnych figurek, które można postawić na półce.

Co można zatapiać w ozdobach z żywicy epoksydowej?

Nieodzownym elementem każdej ozdoby z żywicy epoksydowej są drobne aplikacje, które są w niej zatapianie. Najczęściej stosuje się surowce pochodzenia naturalnego, takie jak drewno, szyszki i ususzone kwiaty. Wiele osób sięga również po brokat i błyszczące cekiny, które nadają ozdobom z żywicy epoksydowej charakteru glamour.

Narzędzia i atrybuty niezbędne do tworzenia ozdób z żywicy epoksydowej

Aby wykonać dowolną ozdobę z żywicy epoksydowej, należy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia. Mowa tutaj przede wszystkim o formach, w których można wykonać odlewy – najlepiej sprawdzają się foremki silikonowe, dzięki którym z łatwością wyciąga się gotowe ozdoby.

Jak wykonać ozdoby z żywicy epoksydowej?

Tworzenie ozdób z żywicy epoksydowej jest niezwykle proste i polega na wymieszaniu we właściwych proporcjach żywicy wraz z utwardzaczem. Jeśli chcemy uzyskać akcent barwny, należy odmierzyć określoną ilość pigmentu lub barwnika, który nada koloru żywicy.

Poradnik