Dlaczego zastosowanie odpowiedniej podłogi przemysłowej do magazynu jest tak ważne?
Dobór odpowiedniej podłogi do magazynu wymuszony jest przez warunki panujące w tego typu pomieszczeniach. Obecnie kładzie się nacisk na tworzenie nowoczesnych posadzek z tworzyw syntetycznych, które są przystępne cenowo i wyróżniają się swoją funkcjonalnością. Podłoga przemysłowa do magazynu musi być dopasowana do specyfiki miejsca, o czym szerzej piszemy poniżej.
Nośność – istotny parametr każdej podłogi przemysłowej do magazynu
Należy zwrócić uwagę, że jednym z najważniejszych parametrów każdej podłogi przemysłowej do magazynu jest jej nośność. Jest to pojęcie stosowane w odniesieniu do wytrzymałości materiałów, informujące o możliwościach przyjęcia obciążenia o określonej wartości na jednostkę powierzchni. W przypadku magazynów mamy do czynienia z dużym, punktowym naciskiem wynikającym ze stosowania regałów, na których umieszczone są towary. Ich łączna masa sięga często kilkuset kilogramów, dlatego podłoga przemysłowa do magazynu musi być pod tym względem wytrzymała, czyli nie zapadać się i nie kruszeć. Ponadto w wielu magazynach poruszają się pojazdy, na przykład wózki widłowe, obecne są również specjalistyczne, ciężkie urządzenia, dlatego podłoga przemysłowa do magazynu jest posadzką „do zadań specjalnych”.
Specyfika podłogi przemysłowej do magazynu
Poza nośnością podłoga przemysłowa do magazynu musi spełniać także szereg innych ważnych wymogów. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że posadzka musi być niepalna i antypoślizgowa, gwarantując bezpieczeństwo pracownikom. Dobrej jakości przemysłowa podłoga do magazynu nie powinna chłonąć wody i wilgoci, co ma znaczenie nie tylko w przypadku codziennego użytkowania, ale także trwałości posadzki.
Podłoga przemysłowa do magazynu wykonana z żywicy to doskonały wybór
Pod względem doboru najlepszej podłogi przemysłowej do magazynu, doskonale sprawdza się posadzka żywiczna. Odpowiada ona na powyższe kwestie i dodatkowo dobrze się prezentuje. Na uwagę zasługuje fakt prostego i szybkiego procesu tworzenia posadzki. Osobom poszukującym sprawdzonych firm w zakresie tworzenia żywicznych posadzek przemysłowych polecamy zapoznać się z ofertą firmy Alchimica. Zajmujemy się aplikacją mas żywicznych na posadzki w wielu różnych obiektach przemysłowych.
Jak przeprowadza się proces tworzenia podłogi przemysłowej do magazynu?
Proces tworzenia podłogi przemysłowej do magazynu odbywa się na wcześniej przygotowanym podłożu betonowym, które jest odpowiednio wzmocnione i grube, aby wytrzymywać obciążenia o dużej wartości. W kolejnych etapach podłoże szlifuje się, aby zwiększyć porowatość betonu. Dzięki temu zabiegowi znacznie lepiej wiąże się aplikowana masa żywiczna. Należy pamiętać również o dokładnym wyczyszczeniu podłoża z drobinek i kurzu oraz jego zagruntowaniu, co zwiększy chłonność podłoża. Kluczowy etap prac, czyli aplikacja żywicy tworzącej podłogę przemysłową do magazynu odbywa się poprzez jej nanoszenie za pomocą wałków, szczotek bądź natrysków. W przypadku magazynów najlepiej sprawdzają się posadzki grubowarstwowe, około 2-4 milimetrowe dodatkowo wzmocnione piaskiem kwarcowym.
Zobacz także: